Sonuca Ait Satır ve Sütunları Renklendirme

admin 23 Haziran 2020 VIP Dosya
Sonuca Ait Satır ve Sütunları Renklendirme isimli bu dosya, bir veri tablosunda aranan değerlerin yer aldığı satır ve sütunların Koşullu Biçimlendirme ile renklendirilmesini öğretir.

Excel'de İNDİS ve KAÇINCI formülleri ile her türlü aranan sonuçları kolayca bulma işlemini sağlayabiliriz. Peki bu bulduğunuz sonuçların yer aldığı satır ve sütunları aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, otomatik olarak renklendirmek ister misiniz?

Sonuca Ait Satır ve Sütunları Renklendirme

Bu işlemin otomatik olarak yapılması için Excel'in muhteşem kombinasyonlara sahip olarak Koşullu Biçimlendirme özelliğini kullanmamız gerekecektir.

Bulunan sonuca göre otomatik renklendirme için, YADA ve ARA formülleri birlikte kullanılarak oluşturulmuş bir formül, Koşullu Biçimlendirme özelliğinin formül kısmına yazılmalıdır.

Böylece aramak istediğiniz sonuçları rakamsal olarak görmenize ilave olarak, o değerin hangi satır ve sütunda olduğunu da renklendirme ile göreceksiniz.

Sonuca Ait Satır ve Sütunları Renklendirme

Excel çalışmalarını renklendirmeyi sevenler için faydalı bir örnektir.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
İNDİS - ARA - KAÇINCI - YADA - Koşullu Biçimlendirme - Karma Başvuru

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de formül yazarken, klavye, fare karmaşası yaşanır. Formül yazarken tamamen fare kullanmak isterseniz, son aşamada formülü tamamlamak için klavyeden Enter tuşuna basmanız gerekecektir.

Klavyeyi hiç kullanmadan, formülünüzü bitirdikten sonra, tik işaretini basmanız, klavye kullanmanıza gerek duymamanızı sağlayacaktır.
Yükleniyor...