Son Üç Sayısal Değerin Ortalamasını Alma

admin 15 Ekim 2020 VIP Dosya
Son Üç Sayısal Değerin Ortalamasını Alma isimli dosyamız, karışık türde verilerin yer aldığı bir aralıktaki son 3 değerin ortalamasını almayı öğretir.

Son Üç Sayısal Değerin Ortalamasını Alma

Üstteki resimde görülen Skor alanında hem sayısal hem de metin değerler bulunmaktadır. Bu değerlerden son 3 değer olan 100, 92 ve 90'ın ortalamasını almışi sayısal olmayan BOŞ değerini atlamıştır.

Formül bir dizi yapısında olduğu için, Excel 2016 öncesi versiyonlar kullananların formülü çalıştırması için Ctrl + Shift + Enter tuşlarına birlikte basmaları gerekmektedir.

Faydalanılması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
ORTALAMA - EĞER - ESAYIYSA - BÜYÜK - ARA - SATIR

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel hücresine yazdığınız bir tarihin, hangi güne denk geldiğini öğrenmek için, METÇEÇEVİR formülünü kullanabilirsiniz.
11.05.2020 tarihinin yazılı olduğu A1 hücresinde, bu tarihe ait günü ööğrenmek için B1 hücresine =METNEÇEVİR(A1;"GGGG") yazmanız yeterli olacaktır.
Yükleniyor...