Ücretsiz dosya indirmek için üyelik oluşturup, dosyayı indirip işini gördükten sonra, "hesabımı silin" şeklinde aldığımız artan talepler kapsamında; yayın hayatımız devam ettikçe ÜCRETSİZ DOSYA İNDİRME özelliğimizi devre dışı bırakmış bulunuyoruz.

Sitemizden dosya indirmek için Üyelik Paketi satın alabilirsiniz ya da dilerseniz İletişim bölümünden hesap silme talebinde bulunabilirsiniz.

Sınavlardan Geçer Not Alanları İşaretleme

Sınavlardan Geçer Not Alanları İşaretleme isimli soruda, tüm sınavlardan bir limitin üzerinden not alanlara nasıl işaret konacağının cevabı aranmaktadır.

Sınavlardan Geçer Not Alanları İşaretleme

İyi Not Alanları İşaretleme

Üst resimde gördüğünüz gibi yapılan sınavlara bağlı alınan notlar bulunmaktadır. Burada bir başarı limiti var, o da 65. Sorumuzda, tüm sınavlardan 65 ve üzeri not alanların yanlarına bir tik atmanızın cevabını bulmanızı istemekteyiz. Bu işlem için nasıl bir formül yazılmalıdır?

Biz aynı sonuca ulaşmak için iki ayrı yöntem kullandık.

Cevaplarınızı bekleriz.

Bilgilendirme

Bu soru, kullanıcılarımızın Excel pratiği yapmalarını sağlamak için hazırlanmıştır. Soruyu soran yazarımız cevabını bilmekte, sizin katılımınızı istemektedir.

Çözüme dair bilginiz varsa çözümünüzü yazabilirsiniz. Eğer cevaba dair bir fikriniz yoksa, "Cevabını bilmiyorum ama çözümü görmek istiyorum." tarzında bir yorum yapabilirsiniz.

Yaptığınız yorum sonrasında 50 puan kazanacak ve sorunun cevabını ile daha önce verilmiş cevapları görebileceksiniz.

Puan Kazanma Adımları Nelerdir?
Kazanılan Puanları Nerede Kullanacağım?

Soruya cevap yazabilmek için giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Sorunun Çözümünde Kullandığımız Excel Özellikleri:

Etiketler

#Sınavlardan Geçer Not Alanları İşaretleme
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
Yükleniyor...