Şerit Menüye Özel Menü Ekleme

admin 09 Temmuz 2020 09 Temmuz 2020 VIP Dosya
Şerit Menüye Özel Menü Ekleme isimli dosyamızda, Excel Şerit Menü'ye kendinizin istediği şekilde özelleştirilebilecek bir menü eklemenin nasıl yapılacağı öğretilir.

image-20200709094753-1.png

Bazı dosyalarınız açıldığında, o dosyadaki özel işlemlerin üst resimde görülecek şekilde bir menüye atanmasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu gibi durumlarda dosyanın açılış ve kapanış kodlarına eklenecek bazı kodlar, dosyanızı açtığınızda aşağıdaki gibi özel bir menü getirmenizi ve dosya kapanırken menünün silinmesini sağlayabilir.

image-20200709094800-2.png

image-20200709094806-3.png

Faydalı olması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
RunAutoMacros - ToolBar

Yine öğretici ve eğitici bir güzel dosya daha... Sağ olun, var olun.


Bir UserForm üzerinde, sadece sonundaki numarası değişen nesneleriniz varsa, bu nesneleriniz için hızlı bir şekilde silme, gizleme, gösterme gibi işlemler yapmak istiyorsanız, Control kodunu kullanabilirsiniz.

Örneğin: UserForm üzerinde 50 TextBox nesnesi var ve siz tek bir seferde bu TextBox nesnelerini gizlemek istiyorsunuz. Bunun en kısa yöntemi için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

For i = 1 To 50
Controls("TextBox" & i).Visible = False
Next int1

Faydalı olması temennisiyle
Yükleniyor...