Sayılardan Saat ve Zaman Oluşturma

Sayılardan Saat ve Zaman Oluşturma isimli dosya, 3 ayrı sütunda yer alan sayısal değerleri saat ve gün bazlı zamana döndürmeyi öğretir.

Sayısal Değerler

Üstte göreceğiniz şekilde 3 sütunda sayısal değerlerimiz var ve bunları önce saat, sonra gün bazlı zamana dönüştürüyoruz.

Oldukça basit bir şekilde sonuç aşağıdaki gibi olmaktadır.

image(187).png

Saate dönüştürmek için ZAMAN formülü kullanılmıştır.

Tam güne dönüştürmek için 1. yöntemde Hücre Biçimlendirme'nin İsteğe Uyarlanmış biçimi, 2. yöntemde ise direk 3 hücrenin birleştirilmesi kullanılmıştır.

2. yöntemde saat ve dakika limitlerini geçen sayısal değerler doğru dönüşüm sağlamayacaktır.

Sayılardan Saat ve Zaman Oluşturma - Excel Özellikleri:

ZAMAN

Etiketler

#Sayılardan Saat ve Zaman Oluşturma
Sayın ziyaretçi,

Sayılardan Saat ve Zaman Oluşturma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Sayılardan Saat ve Zaman Oluşturma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de formüller arasındaki kullandığımız değerlerin sonuçlarını görmek için, F9 tuşunu kullanabilirsiniz.

Formül çubuğunda yer alan formülü seçtikten sonra F9 tuşuna bastığımızda, seçtiğiniz alandaki formülün değerini görürsünüz. Bu yöntem özellikle uzun formüllerde ve hata veren formüllerde yer alan değerleri görmek için oldukça kullanışlıdır.
Yükleniyor...