Satırdan Dinamik Alan Tanımlaması Yapma

Satırdan Dinamik Alan Tanımlaması Yapma isimli dosya, bir satırdaki verileri Excel Formülü ile Açılan Listeye eklemeye yarayacak örnek içerir.

Satırdan Dinamik Alan Tanımlaması Yapma

Dosya, üstteki gibi karışık türde ve bir satırda sıralanmış olan verileri, Veri Doğrulama metodu ile bir hücredeki Açılan Listeye eklemektedir. Veri Doğrulama işleminde sonucun başarılı olarak döndürülmesi için KAYDIR ve BAĞ_DEĞ_SAY formülleri de kullanılmıştır.

Satırdan Dinamik Alan Tanımlaması Yapma - Excel Özellikleri:

BAĞ_DEĞ_SAY KAYDIR Veri Doğrulama
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Satırdan Dinamik Alan Tanımlaması Yapma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Satırdan Dinamik Alan Tanımlaması Yapma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Shift tuşunu kullanarak, satır ve sütunlardaki verileri oldukça hızlı bir şekilde yer değiştirebilirsiniz. Örneğin, bir satırda bulunan verileri aşağı ya da yukarı taşımak isterseniz, ilgili satırların numaralarından tamamını seçme yaptıktan sonra, shift tuşunu basılı tutmak suretiyle fare işaretini taşımak istediğiniz aralıktaki herhangi bir hücrenin hemen en alt/üst kısmına getirin.

Hızlı Taşıma

Fare oku bu şekli aldıktan sonra, istediğiniz yere ilgili satırları kolayca taşıyabilirsiniz.

Sütunlar içinde benzer işlemi sütun seçip, ilgili hücrenin sağ/sol kısmına getirip Shift tuşuna basılı tutarak mause ile sürüklemek suretiyle yapabilirsiniz.

Hızlı Taşıma
Yükleniyor...