Satır Renklerini Farklılaştırma

Satır Renklerini Farklılaştırma isimli dosyada, bir veri aralığında bulunan satırların iki ayrı şekilde arka plan renklerinin farklılaştırılması öğretilir.

Satır Renklerini Farklılaştırma

Satırlarda Farklı Renkler Kullanma

Dosyamız, üst resimde görülecek şekilde bir veri aralığındaki satırları sırayla ve otomatik olarak bir satır boşluk olacak şekilde renklendirme işlemini gerçekleştirir. Bu işlem için aşağıdaki listede göreceğiniz Excel Formülleri kullanılmıştır. Bu işlemi formülleri kullanmadan yapmak isterseniz, verilerinizi girme işlemini bitirdikten sonra, Ctrl + L kısayolunu kullanarak verilerinizi Tablo olarak biçimlendirmeniz yeterli olacaktır.

Satır Renklerini Farklılaştırma - Excel Özellikleri:

ÇİFTMİ SATIR Koşullu Biçimlendirme
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Satır Renklerini Farklılaştırma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Satır Renklerini Farklılaştırma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Kaydet / Alternatif Shift F12
Satır Seçme Shift Space
Formül Ekle Shift F3
İşlev Ekle Penceresini Açma Shift F3
Bul Penceresini Açma Ctrl F

#BAŞV!(#REF!) Hatası

Formül ile geçersiz bir hücreye başvuru yapmaya çalıştığınızda karşılaşırsınız. Ya da formüllerin başvurduğu bir hücreyi, satırı, sütunu sildiğinizde diğer formüllü hücrede bu hata görüntülenir.

Bu hatayla karşılaştığınızda, tekrardan veri alınacak hücre ya da aralığa tekrar başvuru yapmanız gerekecektir. Daha detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...