Satır Bazlı Kayıtları Sütun Bazlı Listeleme

Satır Bazlı Kayıtları Sütun Bazlı Listeleme isimli dosyamızda, yan yana kayıtlı verileri, alt alta listeleyebileceğiniz formül örneği yer almaktadır.

Satır Bazlı Kayıtları Sütun Bazlı Listeleme

Excel'in yazılım mantığına uygun olmasada, ne yazık ki üstteki gibi veri tutan çok fazla kullanıcı vardır. Bu veriler hem formüllerin işleyişini hem de VBA'nın işleyişini zor bir hale getirir. Çünkü Excel aslında çok gelişmiş özelliklere sahip bir veritabanıdır.

Eğer önünüze bu tür bir veri tablosu çıkar ve buradan raporlama yapma ihtiyacınız olursa, dosyamızda kullandığımız yöntemler ile kolayca aşağıda göreceğiniz gibi işlem yapabilirsiniz.

Satır Bazlı Kayıtları Sütun Bazlı Listeleme

Üstteki alana yazılan değere göre sütun bazlı olarak alt alta listeleme yapılacaktır.

Burada kullandığımız FİLTRE formülü sadece Ofis 365 versiyonlarında çalışmaktadır.

Satır Bazlı Kayıtları Sütun Bazlı Listeleme - Excel Özellikleri:

DEVRİK_DÖNÜŞÜM FİLTRE
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Satır Bazlı Kayıtları Sütun Bazlı Listeleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Satır Bazlı Kayıtları Sütun Bazlı Listeleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...