Şarta Göre Sütunları Toplama

Şarta Göre Sütunları Toplama isimli dosya, bir satırın farklı sütunlarında yer alan sayıları, şart bazlı olarak toplama işlemini öğreten bir örnek içerir.

Şarta Göre Sütunları Toplama

Kriter Bazlı Toplama İşlemi

Dosya, bir soru kapsamında hazırlanmış, bir nüshası örneklendirilmiştir. Soruya dair detaylar şu şekildedir:

Bir tablo aralığında sütunlarda rakam ve harf karışık düzende yer almaktadır. Rakam içeren hücrelerde, R sütununda belirtilen sayısı kadar toplama işlemi yaptırmak isteniliyor. Örneğin: R4 hücresinde yer alan 4 adet toplama için; B4:P4 sütun aralığında toplanması gereken hücreler YEŞİL olarak renklendirilmiştir. Bu işlem için nasıl bir formül uygulanabilir?

Bu talep kapsamında hazırlanmış olan basit ama oldukça kapsamlı formülü dosyayı indirerek inceleyebilirsiniz.

Şarta Göre Sütunları Toplama - Excel Özellikleri:

ADRES SÜTUN EĞER DOLAYLI ESAYIYSA SATIRSAY KÜÇÜK TOPLA
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Şarta Göre Sütunları Toplama isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Şarta Göre Sütunları Toplama isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Kaydet / Alternatif Shift F12
Satır Seçme Shift Space
Formül Ekle Shift F3
İşlev Ekle Penceresini Açma Shift F3
Bul Penceresini Açma Ctrl F

#BAŞV!(#REF!) Hatası

Formül ile geçersiz bir hücreye başvuru yapmaya çalıştığınızda karşılaşırsınız. Ya da formüllerin başvurduğu bir hücreyi, satırı, sütunu sildiğinizde diğer formüllü hücrede bu hata görüntülenir.

Bu hatayla karşılaştığınızda, tekrardan veri alınacak hücre ya da aralığa tekrar başvuru yapmanız gerekecektir. Daha detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...