Şarta Göre Sütunları Toplama

Şarta Göre Sütunları Toplama isimli dosya, bir satırın farklı sütunlarında yer alan sayıları, şart bazlı olarak toplama işlemini öğreten bir örnek içerir.

Şarta Göre Sütunları Toplama

Kriter Bazlı Toplama İşlemi

Dosya, bir soru kapsamında hazırlanmış, bir nüshası örneklendirilmiştir. Soruya dair detaylar şu şekildedir:

Bir tablo aralığında sütunlarda rakam ve harf karışık düzende yer almaktadır. Rakam içeren hücrelerde, R sütununda belirtilen sayısı kadar toplama işlemi yaptırmak isteniliyor. Örneğin: R4 hücresinde yer alan 4 adet toplama için; B4:P4 sütun aralığında toplanması gereken hücreler YEŞİL olarak renklendirilmiştir. Bu işlem için nasıl bir formül uygulanabilir?

Bu talep kapsamında hazırlanmış olan basit ama oldukça kapsamlı formülü dosyayı indirerek inceleyebilirsiniz.

Şarta Göre Sütunları Toplama - Excel Özellikleri:

ADRES SÜTUN EĞER DOLAYLI ESAYIYSA SATIRSAY KÜÇÜK TOPLA
Sayın ziyaretçi,

Şarta Göre Sütunları Toplama isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Şarta Göre Sütunları Toplama isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#AD? (#NAME?) Hatası

Formülünüz, çalışmanızda bulunamayan bir alana başvuru yapıyor. Hücrelerinizi dinamik olarak adlandırdıysanız, formül ile bağlantı kurma esnasında hatalı yazımlara da bu yanıt gelebilir. Yazdığınız isimde bir hücre bulunmayabilir.

Daha detaylı olarak yazmış olduğumuz buradaki makaleyi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...