24 Mayıs 2018 09 Ocak 2021 1577 26 KB

Saati Ondalık Sayıya Çevirme

Saati Ondalık Sayıya Çevirme isimli dosya Saat formatındaki rakamları ondalık sayıya kolayca çevirmenizi sağlayacak bir örnek içermektedir.

Saati Ondalık Sayıya Çevirme

Saatleri Ondalık Biçimlere Çevirme İşlemi

Excel'de saat biçimleri, örneğin 01:30 şeklinde gelmektedir. Bunun ondalık karşılığı 1,5 saat etmektedir. Dosyamızda, bir saat biçiminin kolayca ondalık bçime çevrilmesini sağlayan iki ayrı formül bulunmaktadır.

Bu tür ihtiyaçlarınız için dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Kullanılan Excel Özellikleri:

Sayın ziyaretçi,

Saati Ondalık Sayıya Çevirme isimli dosya, sadece VIP Üyeler tarafından indirilebilir.

Sitemize Kayıt olarak ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapıp, VIP Üye olarak eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Google Reklamları yerine reklamınızı yayınlamak ister misiniz?
Reklam Ver
Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.

Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.

Yükleniyor...