Right


İnceleme Beğeni Favori Değerlendirme Ortalama Puan Yıldız Sayısı
19 0 0 0 0
Reklam Alanı
Türkiye'nin en popüler Excel Portalındaki içeriklerin en başında reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Right

VBA Right işlevi, VBA işlevlerinin metin kategorisi altında listelenmiştir. Bu işlev ile hazırlanmış bir VBA kodunu kullandığınızda, referans gösterdiğiniz hücrenin bitiş konumundan itibaren belirlediğiniz sayı kadarını sonuç olarak döndürür. Excel'in çalışma sayfasındaki SAĞDAN formülü ile aynı işlevi gösterir.

Argümanlar

Str: Sağdan veri almak istediğiniz hücre.
Length: Sağdan veri almak istediğiniz karakter sayısı

Örnek

VBA Right işlevinin nasıl kullanılacağını kolayca anlamak için, yazdığımız vba kodunu aşağıdaki örnekten gözlemleyebilirsiniz:

Right

Sub VBA_Right()
Range("B1").Value = Right(Range("A1"), 5)
End Sub

Yukarıdaki kodda, A1 hücresinin (Excel Depo) sağ tarafından 5 karakteri almak ve B1 hücresine yazmak için Right işlevini kullandık. A1 hücresinde sahip olduğumuz ilk 5 karakter olduğu için sonuçta değerini Depo olarak döndürdü. Resme dikkat ederseniz, bir karakter boşluğu da almış olduğunu göreceksiniz.
#Right
Right Özelliğinin Kullanıldığı İçerikler İçeriğin Türü
Right İşlevi Kullanım Örneği dosya
VBA İşlevleri Listesi makale
Excel ile Hızlı ve Çoklu Dosya Silme dosya

Daha önce yorum yapılmamış!

Örneğin; A1, A2, ve A3 hücrelerinde yazılı metinleriniz olsun. A1 hücresinde yer alan verimizi hızlı bir şekilde A3 hücresine kopyalamak istiyoruz.

ortaya-veri-ekleme

Bunun için Shift + Ctrl tuşlarına aynı anda basılı tutup, fareyi hücrenin alt kısmında bittiği kısma getiriyoruz. Farenin görüntüsünde de bir değişiklik olacaktır. Shift + Ctrl tuşlarını basılı tutup hücreyi A3 hücresinin olduğu yere sürüklüyoruz. Böylece kolayca veriyi kopyalamış oldunuz. Bu işlemi çoklu seçimlerede uygulayabilirsiniz.

ortaya-veri-ekleme

Yararlı olması temennisiyle.
Yükleniyor...