Resimli Personel Bilgi Kartı Hazırlama

Resimli Personel Bilgi Kartı Hazırlama isimli dosya, bir Excel sayfasına kaydettiğiniz bilgileri, resimli olarak bir formda göstermeyi gösteren bir örnektir

Resimli Personel Bilgi Kartı Hazırlama

Çalışan Bilgi Formu

Dosyamızda veritabani ve ekran şeklinde iki sayfa bulunmaktadır. Veritabani sayfasına isimleri oluşturulacak olan kişilerin bilgileri yazılmakta, ekran sayfasında da kimlik kartı biçimi yer almaktadır. Dosyayı indirikten sonra, önce bir klasöre kaydetmeniz gerekir. Dosyayı klasörde kayıtlı iken açıp, Veritabani isimli sayfaya çalışan bilgilerini kaydettikten sonra aynı klasöre çalışanın adı soyadı şeklinde resimlerini de kaydetmelisiniz.

Dosyadaki kodlar, resimlerin uzantılarını jpg biçiminde aramaktadır. Eğer eklediğiniz resimler jpg biçiminde değilse, ya resimleri jpg biçimiyle kaydetmeniz ya da kodlardaki ilgili satırı resmin biçimi neyse onunla değiştirmeniz gerekecektir. Bu işlemler sonrasında, ekran isimli sayfadan çalışanın ismini seçip, Listele dedikten sonra hem bilgiler hem de fotoğraflar forma getirilecektir.

Lütfen dosyayı bilgisayarınıza kaydedip, üstteki aşamaları yerine getirip öyle çalıştırın. Bunu yapmadan bize "çalışmıyor" şeklinde olumsuz geri dönüş yapmayın.

Üstteki işlemi yapmanıza rağmen hata alıyorsanız, Visual Basic ekranı açıkken üst menüden Tools -> References tıklayın. Aşağıdaki gibi pencere açılacaktır. Mavi renkli satırdaki nesneyi bulun ve tikleyin.

image-20210220235916-1.png

Dosyada 32 bit versiyonlarda desteklenmiş olan API'ler kullanılmıştır. Excel versiyonunuz 64 bit ise, bu dosya çalışmayabilir. Üye olmadan ya da sadece bu dosyayı satın alacakların, bu uyarıyı dikkate almalarını önemle hatırlatırız. Özetlersek, 64 bit Excel versiyonunu sahipseniz, lütfen bu dosyayı almayınız ya da VIP Üyelik kapsamında indirmişseniz, bizlere "çalışmıyor bu..." tarzında dönüş yapmayınız. Dosya 32 bit versiyonlarda sorunsuz çalışmakta olup, 64 bit için sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

Resimli Personel Bilgi Kartı Hazırlama - Excel Özellikleri:

Yapıştır ClearContents LoadPicture ComboBox Image Select-Case Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon ADO
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Resimli Personel Bilgi Kartı Hazırlama isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Resimli Personel Bilgi Kartı Hazırlama isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 5-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
5   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Klavyenizdeki F2 tuşuna basarsanız, hücrenin ya da formül çubuğunun için giriş yaparsınız.
Shift + F2 tuşlarına basarsanız, aktif hücreye açıklama eklersiniz.
Ctrl + F2 tuşlarına basarsanız, Yazdırma ekranını açarsınız.
Yükleniyor...