Power Point Sunumu Excel'de Oynatma

admin 28 Haziran 2020 28 Haziran 2020 VIP Dosya
Power Point Sunumu Excel'de Oynatma isimli bu dosya, bir Power Point sunumunu Excel üzerinden nasıl oynatabileceğinizi öğretir.

Bir Microsoft Office ürünü olan Power Point, Excel ile kolayca entegre edebilmektedir. Buradaki entegrasyon sihri Power Point'ten değil, Excel'den kaynaklanmaktadır.

Bu dosyada kullanılan makrolar ile Power Point ile hazırladığınız sunumlarınıza, Excel üzerinden kolayca "oynat" talimatı verebilirsiniz.

Power Point Sunumu Excel'de Oynatma

Özellikle süreli geçişler ve peşpeşe birden fazla sunumun oynatılması gereken hallerde, sunuma müdahale olmaksızın dosyadaki kodları kullanarak sunumlarınızı oynatabilirsiniz.

Farkındalık sağlamak adına eklediğimiz bu basit dosyanın faydalı olmasını temenni ederiz.

Power Point Sunumu Excel'de Oynatma
Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
RunAutoMacros - Cells-Range - InputBox-MsgBox - Len

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir kar marjı hesaplamanız gerekiyorsa, satış fiyatından maliyetini çıkarıp tekrardan satış fiyatına bölmeniz yeterli olacaktır.
Bunun için basit bir şekilde, üst resimdeki dosyayı referans aldığımızda; =(E5-F5)/E5 formülünü yazmanız yeterli olacaktır.
Ctrl + 1 tuşu ile hızlı bir şekilde Hücre Biçimlendirme penceresini açıp, Sayı sekmesinden Yüzde Oranı'nı ayarlayarak yüzde görünecek şekilde görünümünü de değiştirirsiniz
Yükleniyor...