Personel Durum Çizelgesi

Omer_BARAN 11 Eylül 2020 VIP Dosya
Personel Durum Çizelgesi isimli dosyamız, işyerlerinde durum çizelgelerini takip edebilmek için Excel ile yaptığımız faydalı bir örnektir.

Şimdi adım adım dosyanın işlevini ve çalışma mantığını anlatalım.
Dosyamız 3 ayrı sayfadan oluşmaktadır.

personel_listesi, mazeret_listesi, durum_raporu

Personel listesi sayfamızda, aşağıdaki gibi bilgilerin bir kez kayıt edilmesi gerekir.

Personel Listesi

Üstteki gibi verilerin olduğu personel listesine bir kez kayıt ettikten sonra, çalışanın bölüm değişikliği vs olursa, ilave bir kayıt atmanız yeterli olacaktır. Bu listede her gün için bir işleme gerek bulunmaz.

Mazeret Listesi isimli sayfamızda ise, her gün işe gelmeyenler mazeretleri ile aşağıdaki gibi yazılmalıdır.

Mazeret Listesi

Bu iki sayfa sonrasında tarih bazlı olarak istediğimiz tarihe ait Durum Çizelgemiz hazır olacaktır.

Durum Raporu

Her iki ayrı sayfadan toplam çalışan ve toplam gelmeyenlerin özetini üstteki gibi durum raporumuzda görebilirsiniz. Yine durum raporu sayfamızda, aşağıdaki gibi çalışan listesi de yer alır.

Durum Raporu

Bu listedeki seçili tarihte işe gelmeyenler, Koşullu Biçimlendirme ile otomatik olarak renklendirilmiştir.

Aşağıdaki özellikler listesinde göreceğiniz Excel Özelliklerinin kullanıldığı dosyamız işlevinin yanı sıra, iyi de bir Excel öğretirici niteliktedir.

İnsan Kaynakları bölümlerinde çalışanlara yol gösterici ve Excel öğretici nitelikte olan bu dosyamızın faydalı olmasını temenni ederim.

Benzer türde bir dosya ihtiyacınız ya da bu dosyanın kendinize özel olarak kişiselleştirilmesini isterseniz, ExcelDestek.Com adresini kullanabilirsiniz.
Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
EĞER - İNDİS - BÜYÜK - KAÇINCI - MAK - KAYDIR - SATIR - TOPLA - TOPLA.ÇARPIM - Koşullu Biçimlendirme - Ad Tanımla - Dizi - Dizi Formülü

Emeğinize sağlık üstad

Üstadım şahane bir örnek olmuş. Bizim meslekten olanların epey işine yarayacaktır.

Eline sağlık

Faydalı bir dosya.
Hem excel ile alakalı yeni bilgiler hemde ilk açısından kolaylık.
Teşekkürler.


Tarihleri çoğaltmanın farklı farklı yöntemleri bulunmaktadır. Herhangi bir hücreye tarih girdikten sonra, tarih değerinin üzerine tıklayıp, sağ alt köşesinden aşağı doğru çektiğinizde, tarihin arttığını görürsünüz. Burada tarih 1 gün artacak şekilde çoğaltılmaktadır.

Eğer tarihin artmasınız istemez, aynısını çoğaltmak isterseniz, bu sefer Ctrl tuşuna basılı tutarak yine hücrenin sağ alt köşesinden aşağı doğru çekebilirsiniz. Bu şekilde yaptığınızda, tarihin aynısının aşağı doldurulduğunu göreceksiniz.

Eğer tarihi varsayılan olarak 1 gün çoğaltmak değilde, ay, iş günü, yıl gibi farklı şekillerde çoğaltmak isterseniz, sağ alt köşesinden farenin sağ tuşuna basılı tutarak sürüklemek ve karşınıza çıkacak Doldurma Seçenekleri penceresinden seçeceğiniz seçenek ile istediğiniz işlemi kolayca seçebilirsiniz.

ipucu20
Yükleniyor...