14 Aralık 2019 24 Mayıs 2020 564 16 KB

Pdf to Excel

Bu yazı, Excel'in yeni güncellemesi ile gelen PDF verilerinin Excel'e aktarılmasının tanıtımı amacıyla eklenmiştir.

Excel kullanıcılarının en büyük sorularından biri, PDF belgeleri Excel'de açabilmektir. Bunun farklı farklı yolları olmakla birlikte, şimdilik sadece Excel 365 sürümü kullanıcıları için Excel PDF'ten dosya aktarma özelliğini devreye almıştır.

Pdf To Excel

ilgili simgeye tıkladıktan sonra, Excel PDF dosyasının yerinin seçilmesini istemektedir.

Dosyanın seçimi sonrasında, Excel dönüştürme yapabilmek adına belgedeki tüm sayfaları Navigasyon penceresinde listelemektedir.

PDF to Excel Navigasyon

Burada dikkat edilmesi gereken husus, PDF'in Excel tablolarına dönüştürülebilir nitelikte olması koşuludur.

Eğer belge Excel'e aktarılamayacak nitelikteyse, Excel aşağıdaki gibi uyarı vermektedir.

Pdf to Excel Hata Ekranı

Excel'e uyumlu bir PDF dökümanı ise, aşağıdaki gibi bir görüntü karşımıza çıkmaktadır.

image(101).png

Bu aşamadayken, Load (Yükle) butonuna bastığımda, Excel PDF'te bulunan verileri aktif hücreye Tablo stilinde aktaracaktır.

Pdf to Excel Sonuç

Gördüğünüz gibi çok basit bir kaç adım sonrasında PDF üzerinde yazılı ve Excel ile uyumlu içerikleri, Excel hücrelerine aktarmış olduk.

Excel, kullanıcılarını sevindirmeye devam ediyor. Bu güzel özelliğin, tez zamanda tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde genişletilmesini temenni ederiz.

Etiketler : 

Sayın ziyaretçi,

Pdf to Excel isimli dosya, sadece VIP Üyeler tarafından indirilebilir.

Sitemize Kayıt olarak ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapıp, VIP Üye olarak eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Google Reklamları yerine reklamınızı yayınlamak ister misiniz?
Reklam Ver
Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.

Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.

Yükleniyor...