Özel Alt Üst Bilgi Eklemek

Özel Alt Üst Bilgi Eklemek isimli dosyamızdaki kodlar, Excel sayfalarının çıktısını alırken özel bir başlık görünmesini isteyeceğiniz alanlara bilgi ekler.

Bir Excel sayfasının çıktısını alırken, sayfa üstünde görünmeyen bir takım bilgileri kağıdın üst ya da alt kısmında yazdırabilirsiniz. Bu bilgiler tarih olabilir, dosyayı çıktı alan kullanıcının kullanıcı adı vs..

Dosyada verilen ve çalıştırıldığında aşağıdaki gibi ekran görüntüsü alacağınız olan hazır kodlar, sayfamızın alt ve üst bilgi alanına istediğimiz metni eklememizi sağlayacaktır.

Özel Alt Üst Bilgi Eklemek

Kodlar çalıştıktan sonra, Şerit Menü -> Sayfa Düzeni -> Sayfa Yapısı alanının sağ alt köşesindeki ok simgesinden erişebilirsiniz. Bizim koddaki InputBox nesnesine eklediğimiz metne bağlı olarak oluşan görünüm şu şekildedir:

Özel Alt Üst Bilgi Eklemek

Eğer ilgili alana otomatik olarak tarih eklemek isterseniz, Üst ve Alt Bilgiye Tarih Eklemek isimli dosyamızdaki kodları inceleyebilirsiniz.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Özel Alt Üst Bilgi Eklemek
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de alt alta bir kaç sayı yazıp, aşağı doğru sürüklediğinizde, sağ alt köşede çıkan image-20200506152738-1.png simgesi şeklinde Otomatik Doldurma Seçenekleri görürsünüz.

Otomatik Doldurma Seçenekleri

Doldurma Seçenekleri

Üsteki seçenekleri tek tek seçerek, veri aralığındaki sayılara ne tür bir işlem yaptığını öğrenip, sonraki ihtiyaçlarınız halinde hızlıca kullanabilirsiniz.
Yükleniyor...