OptionButton ile ComboBox Yönetimi

OptionButton ile ComboBox Yönetimi isimli dosya, OptionButton nesnesinden yapılan seçime göre ComboBox'a veri almayı öğretir.

OptionButton ile ComboBox Yönetimi

Üstte görülecek şekilde 3 ayrı sütundan oluşan basit bir tablo var. Bu talodaki 3 sütun için sayfamıza 3 OptionButton ekliyoruz ve hangi seçeneği seçiyorsak, veriler ona göre ComboBox nesnelerine listelenir.

image-20201110163048-3.png

Üstte görüleceği üzere, OptionButton'dan Sıra No seçildiğinde, iki şekilde eklenmiş olan ComboBox (Açılan Liste) nesnelerine Sıra Numaraları listelendi. Aynı şekilde Şehirler ya da İsimler seçildiğinde de, ilgili bilgiler listelenecektir.

Dosyayı indirdikten sonra, mantığının nasıl yapıldığını öğrenmenizi tavsiye ederim. Özellikler listesine eklediğimiz özelliklerde geçen Excel Formülleri ve Özellikleri verilerin aktarılmasını sağlamaktadır.

OptionButton ile ComboBox Yönetimi - Excel Özellikleri:

ADRES BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY KAYDIR ComboBox OptionButton Ad Tanımla Mutlak Başvuru
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

OptionButton ile ComboBox Yönetimi isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...