OptionButton ile ComboBox Yönetimi

OptionButton ile ComboBox Yönetimi isimli dosya, OptionButton nesnesinden yapılan seçime göre ComboBox'a veri almayı öğretir.

OptionButton ile ComboBox Yönetimi

Üstte görülecek şekilde 3 ayrı sütundan oluşan basit bir tablo var. Bu talodaki 3 sütun için sayfamıza 3 OptionButton ekliyoruz ve hangi seçeneği seçiyorsak, veriler ona göre ComboBox nesnelerine listelenir.

image-20201110163048-3.png

Üstte görüleceği üzere, OptionButton'dan Sıra No seçildiğinde, iki şekilde eklenmiş olan ComboBox (Açılan Liste) nesnelerine Sıra Numaraları listelendi. Aynı şekilde Şehirler ya da İsimler seçildiğinde de, ilgili bilgiler listelenecektir.

Dosyayı indirdikten sonra, mantığının nasıl yapıldığını öğrenmenizi tavsiye ederim. Özellikler listesine eklediğimiz özelliklerde geçen Excel Formülleri ve Özellikleri verilerin aktarılmasını sağlamaktadır.

OptionButton ile ComboBox Yönetimi - Excel Özellikleri:

ADRES BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY KAYDIR ComboBox OptionButton Ad Tanımla Mutlak Başvuru
Sayın ziyaretçi,

OptionButton ile ComboBox Yönetimi isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

OptionButton ile ComboBox Yönetimi isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#SAYI! (#NUMBER!) Hatası

Yazdığınız formülde , bir sayı ile veya hesaplama sonucu ile ilgili hücre içinde görüntülenemeyecek kadar büyük veya küçük bir sonuç üretilmiş olabilir.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...