Opsiyonel Başlıklı Dinamik Grafik Örneği

Opsiyonel Başlıklı Dinamik Grafik Örneği isimli dosya, mouse over ve başlık renklendirme yöntemi ile dinamik bir grafik işleminin nasıl yapılacağını öğretir.

Excel'in en çok kullanılan grafik türlerinden olan Sütun grafik ile, ekran üzerinde kolay okunabilir ve alternatif şekilde bilgilerin grafiğe hızlıca yansıması durumlarına ihtiyacınız olabilir. Dosya, tam olarak bu ihtiyaca cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır. Hem kullanılabilirliği açısından hem de içerdiği Excel özellikleri açısından oldukça öğretici de bir örnektir.

Opsiyonel Başlıklı Dinamik Grafik Örneği

Üstte gördüğünüz alanda, AY ve ŞİRKET bilgileri bulunmaktadır. Bu alanda mouse ile gezinti yapabilirsiniz. Aktif hücreler renklenecek ve hücrede seçili bilgiler grafiğe otomatik olarak yansıtılacaktır.

Dinamik Grafik

Grafik alanında görülen başlık ise, sizin istediğiniz şekilde renklendirme, yazı tipi, yazı rengi vs kısımlarını bir Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon sayesinde hücreden almaktadır.

Opsiyonel Başlıklı Dinamik Grafik Örneği

Bahsettiğim alan üstte arka planını renklendirdiğim alan. Bu alanın nasıl görünmesini istiyorsanız, dosyanın M5 hücresinin biçimini ona göre ayarlamanız gerekir. Eğer ayarladığınız biçimler grafiğe yansımıyorsa, M20 hücresindeki kullanıcı tanımlı formülü F2 ve Enter yapıp çalıştırabilirsiniz Bu aşamadan sonra grafikteki başlık alanının değişimi gözlemleyeceksiniz.

Yine grafik başlığında farklı değerlere yer vermek istiyorsanız, aynı kullanıcı tanımlı fonksiyon içerisinde eklemeler yapabilirsiniz. M6:M18 hücre aralığındaki tüm değerleri yazabilirsiniz.

Opsiyonel Başlıklı Dinamik Grafik Örneği

Dosya incelemek ve kendi çalışmalarınıza uyarlamak için oldukça faydalı bir örnektir.
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Opsiyonel Başlıklı Dinamik Grafik Örneği isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Opsiyonel Başlıklı Dinamik Grafik Örneği isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 3-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
3   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel hücrelerinizde, ok tuşlarının dışında;

  • Enter tuşu ile alt hücreye,
  • Shift + Enter tuşları ile üst hücreye
  • Tab ile sağ hücreye,
  • Shift + Tab tuşları ile sol hücreye
gidebilirsiniz.
Yükleniyor...