Metin Biçimindeki Değerleri Renklendirme

Metin Biçimindeki Değerleri Renklendirme isimli bu dosyamızda, Koşullu Biçimlendirme özelliğini kullanarak metin (harf) içeren değerleri renklendirme öğretilir.

Örnek Tablo

Üstteki gibi basit bir tabloda, hem metin hem sayı hem de sayı ve metin içeren değerler bulunmaktadır. Dosyamızda, bu değerlerden içeriğin tamamı ya da bir kısmında harf bulunması koşuluyla, arka planı renklenmesi örneklendirilmiştir.

Bunun için Excel'in Koşullu Biçimlendirme özelliği, EMETİNSE, formülü ile güçlendirilmiş ve aşağıdaki sonuç elde edilmiştir.

Metin Biçimindeki Değerleri Renklendirme

Faydalı olması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Metin Biçimindeki Değerleri Renklendirme
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
Bir veri aralığının en üstündeki hücreye hızlıca gitmek için, Ctrl + Sol Ok tuşunu kullanmanız ya da fareyi aktif hücrenin sol çizgisine getirip (aşağıdaki görüntüdeki gibi) çift tıklamanız yeterli olacaktır.

Yükleniyor...