Makrolarla Net Brüt Maaş Hesaplamaları

100.00 ₺
  • 1 ay ücretsiz destek
Bu programı satın alabilmeniz için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız gerekmektedir.
Makrolarla Net Brüt Maaş Hesaplamaları isimli dosya, sınırsız sayıda çalışanın Excel üzerinden maaş hesaplamasını yapmanızı sağlayacak işlevsel bir örnektir

Makrolarla Net Brüt Maaş Hesaplamaları

Makrolarla Net Brüt Maaş Hesaplama İşlemleri

Dosyamızın amacı, temel olarak belirlenmiş olan kriterler ile Excel kolaylığında toplu maaş hesaplama yapılmasına olanak sağlamaktır.

Dosyamız, MAASLAR ve ICMAL şeklinde iki sayfadan oluşmaktadır. Üstte maaşların girileceği ekran görüntüsü yer almaktadır. Bu sayfada, sınırsız sayıda çalışanın 12 aylık maaş bilgilerini, maaş türü ve tiplerini, ay bazlı gün sayılarını, medeni halini, eşin çalışma durumunu, çocuk sayısın ve sigortalı tiplerini tanımlayabilirsiniz. Burada her ay için tanımlamalar değişik tiplerde kullanılabilir. Yani bir çalışanı Ocak ay'ı için NET ücretli iken, Şubat ay'ı için BRÜT ücretli yapabilirsiniz vs.. En kritik husus, bordro hesaplamasında da temel olan devamlılık ilkesi gereği, ayların birbirine veri aktarmasından dolayı, 12 aylık tanımlanmış Sicil bilgilerinin benzersiz olmasıdır. M sütununda görünen Çalışan No bilgisi, herkes için 12 kez tekrarlanmalıdır ve bu 12 sayısıs Ocak - Aralık arası olmalıdır.

Diğer alanlarda hatalı yazım olmaması adına, Veri Doğrulama yöntemi ile alanların seçim yapılacak şekilde gelmesi sağlanmıştır. Bu alanlara dışarıdan veri yapıştıracaksanız, verilerin dosya üzerindeki tanımlanmış değerlere uyumlu olması gerekir. Aksi takdirde hesaplamalarda hatalar olacaktır. Yapıştırma yaparkende, biçim ve doğrulamanın bozulmaması adına, Özel Yapıştır seçeneğinin Kopyala ve Değer Olarak Yapıştır özelliği kullanılmalıdır.

Verilerinizin tanımlanma işleminin tamamlanmasından sonra, ICMAL sayfası açılacak ve tüm bilgiler satır satır oraya aktarılacaktır.

Makrolarla Net Brüt Maaş Hesaplamaları

Dosyada Sadece 2021 yılı parametreleri tanımlanmıştır. Daha sonraki ve önceki yıllar için bir hesaplama yapılması mümkün değildir. Ayrıca dosyada sadece maaş hesaplamaları yapılmaktadır. Sosyal yardım, prim, ikramiye vs ödemelerinin hesaplanmaları yapılmaz.

Dosyamızın kodları özel bir yöntemle şifrelenmiş olup, tamamen bize ait olan bu kodları kesinlikle paylaşmayacağımızı bilmenizi isteriz.

Dosyayı satın alanlara tarafımızca yaşadıkları sorunlar kapsamında destek süresi boyunca ÜCRETSİZ destek sağlanacaktır. Dosyayı satın almadan önce, Maaş Hesaplama 2021 ÜCRETSİZ ismiyle yayınladığımız ve sadece 1 kişinin hesaplamasını yapan limitli versiyonunu inceleyiniz.

Makrolarla Net Brüt Maaş Hesaplamaları - Excel Özellikleri:

InputBox-MsgBox DoEvents Do-Loop Veri Doğrulama Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon

Etiketler

İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Hücrelere açıklama eklemek Excel'in faydalı özelliklerinden biridir. Bu açıklamaları birer resim ile daha ilgi çekici hale getirmek için;
  1. önce sağ tıklayıp, Açıklama Ekle (Ofis 365 Not Ekle)
  2. Hücre sağ tıklayıp, Açıklama Düzenle (Ofis 365 Notu Düzenle)
  3. Açıklama/Not köşesine sağ tıklayıp, Açıklama Biçimlendir
  4. Ekrana gelen pencereden, Renkler ve çizgiler tabı seçme
  5. Dolgu bölümünden açılır listeye tıklama
  6. Dolgu efektleri seçme
  7. En sağdaki Resim sekmesini tıklama
  8. Resim seç diyerek istediğiniz resmi seçme ve tamam deme...

Hücre açıklamalarına resim ekleme
Yükleniyor...