Makro Kodlarını Düzenleme


İnceleme Beğeni Favori Değerlendirme Ortalama Puan Yıldız Sayısı
173 2 1 1 5
Reklam Alanı
Türkiye'nin en popüler Excel Portalındaki içeriklerin en başında reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
Excel'de daha önce yazılı ya da kayıtlı olan Makro Kodlarını Düzenleme için neler yapacağınızı bu kısa makalemizi inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Excel'de yazılmış olan makroları Visual Basic penceresi yoluyla kolayca değiştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları sırayla yerine getirmeniz yeterli olacaktır:

 1. Geliştirici sekmesinden Visual Basic simgesine ya da sayfa adının yer aldığı alana sağ tıklayıp Kod Görüntüle kısmına tıklayarak veya en kısa yöntem olarak Alt + F11 tuşlarını kullanarak Visual Basic penceresi açılır.

 2. Visual Basic penceresi açıldıktan sonra hemen hemen aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.

  Visual Basic Penceresi

  Burada özellikle tüm seçenekleri göstermek istedim. Sizler bu pencereyi açtığınızda, 4 ok ile gösterdiğim alandan bir tanesine kesin olarak rastlayacaksınız. Tabi isimleri farklılık gösterebilir ama kayıtlı olan makrolara bu alandan ulaşacaksınız.

 3. Daha sonra düzenlemek istediğiniz makronun adını biliyorsanız, çift tıkladıktan kodlar ekranın sağ tarafındaki alanda görünecektir.

  Visual Basic Kod Alanı

 4. Burada yapacağınız herhangi bir değişiklik sonrasında Ctrl + S tuşu ile yazılı olan kodu kaydetmiş olacaksınız. Visual Basic penceresinde kaydetmeseniz bile, çalışma kitabını kapatırken yapacağınız kayıt işlemi, düzenlediğiniz makro kodlarının da kaydedilmesini sağlayacaktır.
Makroları kaydederken Excel Uzantısının xlsm olduğuna emin olunuz. xlsx uzantısı ile kaydedeceğiniz makrolar, Excel tarafından silinecektir, bu hususa dikkat ediniz!
BU MAKALEDE KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
ExecuteExcel4Macro

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel sayfası üzerinde yer alan verilerinize ekleme yapmanın farklı farklı yolları vardır. Shift tuşu ile ekleme yapmak ise çok fazla bilinmez.
Shift tuşu ile ekleme, silme yapmak için şu adımları uygulayın:
 1. Veri ekleyeceğiniz aralığı seçin. (Ekleme yapılacak son kısma kadar) 1. Fareyi, seçili alanın bittiği hücrenin sağ alt köşesine getirin. Koyu + şeklinde olan işaretçi farklı bir hal alacaktır. 1. Fare işaretçisi üst resimdeki gibiyken, farenin sol tuşunu basılı tutmak suretiyle, sağa, sola, aşağı doğru gittiğinizde ekleme yapacaktır.
 2. Yukarı doğru gittiğinde ise, gittiğiniz kadar hücrenin silindiği görülecektir.
İLGİ ÇEKİCİ İÇERİKLER
İçerik Adı Ekleyen Tarih Tür
Geometri - Sonsuz Eğrisi 52779 04 Temmuz 2019 dosya
Değerden Büyükse İşaretleme admin 05 Nisan 2020 dosya
Bütçe Limiti admin 05 Nisan 2020 dosya
Gelir Tablosu admin 26 Nisan 2017 dosya
Geometri - Elips - Focal Kiriş Özellik - 03 52779 16 Ocak 2020 dosya
Yükleniyor...