ListBox Nesnesinde Benzersiz Listeleme Yapma

ListBox Nesnesinde Benzersiz Listeleme Yapma dosyamızda, bir UserForm üzerindeki ListBox'a verilerin benzersiz olarak nasıl ekleneceği öğretilmektedir.

ListBox Nesnesinde Benzersiz Listeleme Yapma

Verileri Benzersiz Olarak Listeleme

Dosyada, üstte göreceğiniz şekilde toplamta 105 olan ve tekrarlanmış nitelikteki ülke isimleri, ListBox nesnesinde benzersiz olarak listelenmiştir. ListBox'ta verileri benzersiz olarak listeleme yapmak istiyorsanız, örneğimizi inceleyebilir kendi çalışmalarınıza uyarlayabilirsiniz.

ListBox Nesnesinde Benzersiz Listeleme Yapma - Excel Özellikleri:

Add Remove AddItem UserForm ListBox CommandButton Label Shape Count For-Next If-EndIf Unload Shapes Cells CStr
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

ListBox Nesnesinde Benzersiz Listeleme Yapma isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...