LAMBDA Formülü ile Çarpma Yapma

LAMBDA Formülü ile Çarpma Yapma isimli dosyamızda, LAMBDA formülünün en temel kullanımının nasıl olacağını öğreten örnek bir dosya bulunmaktadır.

LAMBDA Formülü ile Çarpma Yapma

Excel LAMBDA Formülü Kullanımı

Excel'in yalnızca Ofis 365 sürümlerinde kullanılabilen LAMBDA isimli yeni formülü, yine oldukça iddialı ve faydalı işler yapmaya yönelik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu formül, yapacağınız işlemleri öncesinde tanımlayıp, daha sonra başvurduğunuz hücrelerde yaptığınız tanımlamaya göre işlem yapmayı sağlar.

Üstteki resimde göreceğiniz örnek dosyamızda, basit bir çarpım işlemini işledik. LAMBDA formülüne tanım olarak X ve Y değerlerini alacağını ve bu değerleri birbiri ile çarpacağını tanımladık. Bu aşamadan sonra formülün hesaplamalar kısmında, X ve Y değerlerimizin olduğu hücreleri referans olarak göstermek yeterli oldu.

İkinci aşamada ise, LAMBDA'da tanımladığımız işlemi, Ad Tanımla özelliğini kullanarak özel bir isim ile adlandırdık. Daha sonra tek yapmamız gereken, bu özel isimi formülmüş gibi kullanmak ve yine X ve Y değerlerinin olduğu hücreleri referans olarak almasını sağlamak.

Yalnızca Ofis 365 kullanıcılarının görebileceğini formül Excel'e farklı bir çehre kazandırmış.

LAMBDA Formülü ile Çarpma Yapma - Excel Özellikleri:

Ad Tanımla LAMBDA
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

LAMBDA Formülü ile Çarpma Yapma isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...