Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon ile Toplama Yapma

Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon ile Toplama Yapma isimli dosya, Excel sayfalarındaki sayıların formül yerine makro ile toplanmasını öğretmektedir.

Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon ile Toplama Yapma

KTF ile Toplama İşlemi

Excel bize dört işlemin en çok kjllanılanı olan toplama işlemini yapmamız için çok fazla formüller sağlamıştır. Bunların en popüler olanlar şüphesiz TOPLA ve TOPLAMA olanlarıdır. Lakin bazen formül yerine makro kullanmak isteyenler olabilir. Biz de bu tür bir talebe bağlı olarak, toplama işlemini makro ile yapmanıza olanak sağlayacak bir Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon oluşturduk.

Aynen formüllerdeki gibi işlevi olan bu KTF'yi kullanarak kolayca formül gibi toplama yapabilirsiniz.

Faydalanmanız temennisiyle.

Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon ile Toplama Yapma - Excel Özellikleri:

IsNumeric For-Each-Next Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon ile Toplama Yapma isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Kaydet / Alternatif Shift F12
Satır Seçme Shift Space
Formül Ekle Shift F3
İşlev Ekle Penceresini Açma Shift F3
Bul Penceresini Açma Ctrl F

#BAŞV!(#REF!) Hatası

Formül ile geçersiz bir hücreye başvuru yapmaya çalıştığınızda karşılaşırsınız. Ya da formüllerin başvurduğu bir hücreyi, satırı, sütunu sildiğinizde diğer formüllü hücrede bu hata görüntülenir.

Bu hatayla karşılaştığınızda, tekrardan veri alınacak hücre ya da aralığa tekrar başvuru yapmanız gerekecektir. Daha detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...