Kriter Bazlı Rastgele Grup Oluşturma

Kriter Bazlı Rastgele Grup Oluşturma isimli dosyada, herhangi ihtiyaca bağlı olarak katılımcı ve grup sayısı kriterlerine göre grup oluşturma işlemi yapılır.

Dosyanın çalışma mantığı şu şekildedir:

Kriter Belirleme

Üstte gördüğünüz alanda, grup için ihtiyaç duyulan kişi sayısı ve grup sayısı kadar veriler girilir. Bu verilerin girilmesinden sonra, Excel'in Geleneksel ve Dinamik yapıdaki formülleri ile iki yöntemde, aşağıdaki gibi grup listesi otomatik olarak oluşur.

Grup Listesi

Bu listelerde her grubun sayısının eşit olarak atandığıda, aşağıdaki gibi göreceğiniz alanda yine hem geleneksel formüllerle hem de dinamik formüllerle sağlanmıştır.

Kriter Bazlı Rastgele Grup Oluşturma

Eğer yazdığınız sayı ve grup adetleri birbirinin katlarını destekleyecek şekillerde değilse, sayıların atanması grup sıralamasına göre formüllerce ayarlanmaktadır.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Kriter Bazlı Rastgele Grup Oluşturma
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel VBA kodları yazarken bazı durumlarda ve vba yapısı gereğince kod satırları ekrana sığmamakta ve sağa doğru uzayabilmektedir. Özellikle kodların okunması, incelenmesi esnasında çok can sıkıcı olan bu uzun kodları, alt tire kullanarak kısaltıp, bir alt satırda listeleyebilir ve ekrana sığmasını sağlayabilirsiniz.

Örnek:
Sub Deneme()
Application.Visible = _
False
End Sub

Alt tire (_) kullanarak False komutunu alt satırda sorunsuz bir şekilde göstermeyi sağladık.
Yükleniyor...