Kriter Bazlı Rastgele Grup Oluşturma

Kriter Bazlı Rastgele Grup Oluşturma isimli dosyada, herhangi ihtiyaca bağlı olarak katılımcı ve grup sayısı kriterlerine göre grup oluşturma işlemi yapılır.

Dosyanın çalışma mantığı şu şekildedir:

Kriter Belirleme

Üstte gördüğünüz alanda, grup için ihtiyaç duyulan kişi sayısı ve grup sayısı kadar veriler girilir. Bu verilerin girilmesinden sonra, Excel'in Geleneksel ve Dinamik yapıdaki formülleri ile iki yöntemde, aşağıdaki gibi grup listesi otomatik olarak oluşur.

Grup Listesi

Bu listelerde her grubun sayısının eşit olarak atandığıda, aşağıdaki gibi göreceğiniz alanda yine hem geleneksel formüllerle hem de dinamik formüllerle sağlanmıştır.

Kriter Bazlı Rastgele Grup Oluşturma

Eğer yazdığınız sayı ve grup adetleri birbirinin katlarını destekleyecek şekillerde değilse, sayıların atanması grup sıralamasına göre formüllerce ayarlanmaktadır.
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Kriter Bazlı Rastgele Grup Oluşturma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Kriter Bazlı Rastgele Grup Oluşturma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel hücresine alt alta olacak şekilde veri yazdırmak isterseniz, bunun en kolay yöntemi Alt + Enter tuşların birlikte kullanmaktır.

Böylece bir hücrede kolayca alt alta veri yazabilirsiniz.

Alt + Enter
Yükleniyor...