Kriter Bazlı Gelişmiş Filtreleme

Kriter Bazlı Gelişmiş Filtreleme isimli bu dosyamız, çoğu kişinin "tam aradığım" diyebileceği nitelikte bir örnektir.

Excel'de formül meraklısı iseniz ya da Excel'in Filtre özelliğini değilde bu işlem için formülleri kullanmak istiyorsanız, gelen bir talep üzerine epeyce uğraşıp ortaya çıkardığımız bu dosyayı mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

Kriter Bazlı Gelişmiş Filtreleme

Dosyayı ve işlevini tarif edecek olursak, üstteki gibi basit bir halini simüle ettiğimiz tabloda, Bölüm Adı ve Plaza ismi yazılınca, ilgili isimlerin otomatik bir sıra numarası verilmek suretiyle, aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi başka bir tabloda listelenmesi istenmekteydi.

Kriter Bazlı Gelişmiş Filtreleme Örneği

Bu işlem için Excel 365 kullanıcısı olmak işi çok kolaylaştıracaktı ama bu mümkün olmadığında, biraz karmaşık bir yapı ile ve yardımcı sütun kullanarak sonuç elde ettik.

İç içe formüller ile epey detaylıca bir şekilde hazırlanmış dosyamızda kullandığımız formüllerin listesini aşağıdan inceleyebilirsiniz. Dosyamızı indirmek için ise paket satın almanız yapmanız gerekir.

Sonuç halini aşağıdaki resimden göreceğiniz bu örneği mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

Kriter Bazlı Gelişmiş Filtreleme Sonuç

Bu tür zorlu bir formül yerine, Excel 365 kullanıcıları FİLTRE formülü ile çok daha kolay bir şekilde sonuç alacaklardır.

Kriter Bazlı Gelişmiş Filtreleme - Excel Özellikleri:

EĞER İNDİS KAÇINCI MAK SATIR TOPLA Yardımcı Sütun

Etiketler

#Kriter Bazlı Gelişmiş Filtreleme
Sayın ziyaretçi,

Kriter Bazlı Gelişmiş Filtreleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Kriter Bazlı Gelişmiş Filtreleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir çalışma kitabına farklı cihazlardan erişebilmek, çalışma kitabını başkalarıyla paylaşabilmek ve çalışma kitabı üzerinde işbirliği yapmak için çalışma kitabını OneDrive’a kaydedin.
Bunun için;
 1. Şerit Menü'den Dosya > Farklı Kaydet’i seçin.
  • İş veya okul için
   OneDrive - <Şirket adı> seçeneğini belirleyin.
  • Kişisel dosyalar için
   OneDrive - Bireysel’i seçin.
 2. Bir dosya adı girin ve Kaydet’i seçin.
Not: Hesabınızda oturum açmanız gerekebilir.
Yükleniyor...