Kriter Bazlı En Çok Tekrarlanan Sayıyı Bulma

Kriter Bazlı En Çok Tekrarlanan Sayıyı Bulma isimli bu dosyamızla, bir listede yer alan kriterlerin karşısındaki sayılar içerisinde en çok tekrarlanmış olan sayıların hangilerinin bulunacağı öğretilmektedir.

Kriter Bazlı En Çok Tekrarlanan Sayıyı Bulma

Üstte bir futbol liginde hafta bazlı takımların aldığı puanları simüle eden basit bir tablo ekledik. İstenilen husus,hemen aşağıdaki gibi tekrar eden takım isimlerini tek bir seferde listelemek (puan tablosu gibi) ve bu listede, takımların maç yaptıkları haftalarda en çok aldıkları puanın ne olduğunu bulmayı sağlamak.

Kriter Bazlı En Çok Tekrarlanan Sayıyı Bulma

Excel'de bu tür işlemler için en basit çözüm, ENÇOK_OLAN formülünü kullanmaktır. Lakin işin içine kriter girince, ENÇOK_OLAN formülü tek başına yeterli hale gelmemektedir. Bunun içinde formül EĞER formülü ile desteklenmiş ve aşağıdaki gibi sonuç bulunmuştur.

Kriter Bazlı En Çok Tekrarlanan Sayıyı Bulma

Excel 365 versiyonuna sahip olmayan kullanıcılarımız dosyayı açtıklarında, G sütununda yer alan formüllerimiz hatalı gelecektir. Bunun çözümü için formülü F2 ile açmak ve Ctrl + Shift + Enter tuşlarına basmaktır.

Excel 365 versiyonları Excel Dizilerini sorunsuz bir şekilde çözümlediği için, bu versiyonu kullananların formülü dizi yapmasına gerek kalmaz. Dinamik Excel olarak adlandırdığımız 365 sürümü bu işlevi kendisi halleder.

Excel'de Diziler ile çalışmak, mantığını kavramak başarılı formüller yazmak için önemli bir husustur. Excel Özellikleri bölümümüzde konuya dair bolca ve basit anlatıma dair yazılarımızı incelemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Faydalı olması temennisiyle.

Kriter Bazlı En Çok Tekrarlanan Sayıyı Bulma - Excel Özellikleri:

EĞER ENÇOK_OLAN
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Kriter Bazlı En Çok Tekrarlanan Sayıyı Bulma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Kriter Bazlı En Çok Tekrarlanan Sayıyı Bulma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel hücresine alt alta olacak şekilde veri yazdırmak isterseniz, bunun en kolay yöntemi Alt + Enter tuşların birlikte kullanmaktır.

Böylece bir hücrede kolayca alt alta veri yazabilirsiniz.

Alt + Enter
Yükleniyor...