Korumalı Excel Hücrelerini Renklendirme

Korumalı Excel Hücrelerini Renklendirme isimli bu dosyamızda sizlere, basit ama öğretici nitelikte faydalı bir Excel örneği hazırlamış bulunuyoruz.

Excel sayfalarınızdaki hücrelere yazdığınız verileri, Hücre Biçimlendirme sekmesinden kilitli hale getirip, koruma altına alabileceğimizi hemen herkes biliyordur. Dosyamızda ise, sayfa üzerinde koruma altına almak için kilitlenen hücrelerin nasıl renklendirileceği öğretilmektedir.

Korumalı Hücreleri Renklendirme

Üst resimde ekran görüntüsünü gördüğünüz dosyamızda, 4 satır korumalı 1 satır ise korumasız bırakılmıştır. Koşullu Biçimlendirme ile koruma olan hücreler otomatik olarak renklendirilmiştir.

Özellikle Excel'i form olarak kullandığınız durumlarda, bu yöntemi kullanarak hangi alanlara dokunulamayacağını da renkle belirtmiş olabilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Korumalı Excel Hücrelerini Renklendirme
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Faydalı bir örnek


Bir UserForm üzerinde, sadece sonundaki numarası değişen nesneleriniz varsa, bu nesneleriniz için hızlı bir şekilde silme, gizleme, gösterme gibi işlemler yapmak istiyorsanız, Control kodunu kullanabilirsiniz.

Örneğin: UserForm üzerinde 50 TextBox nesnesi var ve siz tek bir seferde bu TextBox nesnelerini gizlemek istiyorsunuz. Bunun en kısa yöntemi için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

For i = 1 To 50
Controls("TextBox" & i).Visible = False
Next int1

Faydalı olması temennisiyle
Yükleniyor...