Çözüldü Birden Fazla DÜŞEYARA Kullanarak Fazla Mesai Hesaplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erhanzeray

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
KOLAY GELSİN ARKADAŞLAR.
ELİMDE KENDİM YAPTIĞIM BİR FAZLA MESAİ HESAPLAMA TABLOSU VAR.
PROGRAMIN AMACI ŞU; PERSONEL LİSTESİ VE İZİNLER SAYFASINDA YUKARIDA SARI BÖLÜME VARDİYANIN PERSONEL LİSTESİ YAZILACAK VE SAĞ TARAFTA HESAPLAMA YAPILACAK YILIN YILBAŞI TARİHİ İLE O VARDİYANIN İLK GÜNDÜZ NÖBETİ YAZILACAK. PUANTAJ KISMINA BU BİLGİLER ATILIYOR OTOMATİK.(VARDİYALAR SABAH 08:00-20:00 geliyor ertesi gün akşam 20:00-08:00 geliyor ve 2 gün gelmiyor. 12-12-0-0 olarak)
SORUN ŞU PERSONEL LİSTESİ VE İZİNLER SAYFASINDA YAZDIĞIM İZİNLERDE EĞER YAZDIĞIM PERSONELİN İSİMLERİ VAR İSE İZİN TARİHLERİNDE KİŞİNİN PUANTAJINDA O TARİHLER "0" OLARAK YAZILSIN İSTİYORUM.
MESELA HALİL KAYA 01/02/2019- 10/02/2019 TARİHLERİ ARASINDA İZİNLİ OLDUĞU İÇİN PUANTAJ SAYFASINDA S34 VE S43 ARASINDAKİ BÜTÜN HÜCRELERİN SIFIR OLMASINI İSTİYORUM. DÜŞEY ARA SADECE İLK HÜCREYİ ALDIĞI İÇİN BİR ŞEY YAPAMIYOR. AMA KİŞİLER DEFALARCA İZİN ALIYOR. BU İŞLEMİ YAPARSAM İŞİM ÇOK RAHATLAYACAK. YARDIMLARINIZ BEKLİYORUM

Ekli dosyalar

• fazla mesai çalışma.xlsx
    519.4 KB · Görüntüleme: 15
Merhaba, Sayın @erhanzeray foruma hoşgeldiniz.

Cümlelerin tümü büyük harf olarak yazılması:
-- Şartlar ve kurallar bölümünde, bu konuda uyarı olduğuna göre, mesajların tümü büyük harf olarak yazılması da garip olur,
-- sanal alemde (bu konuda yazılı bir kural yok elbette) bağırmak anlamına geliyor,
-- metnin okunması güçleşiyor.

Bence konu açılış mesajınızı (konu başlığını ben halettim) buna göre düzenlemelisiniz.
.

Merhaba,
Ekli dosyayı kontrol ediniz.
Not: Boş sanıp D sütununa ellemeyin.

Hocam sağolun yardımınız için:) ben biraz düzenledim programı ancak sizin yazdığınız formul a26 dan a50 ye kadar destekliyor. onu a5000 e kadar desteklemesini istiyorum çünkü 250 küsür personelin izinleri raporları girilecek. son kez yardımcı olur musunuz. dosya ekte

Ekli dosyalar

• FAZLA MESAİ ÇALIŞMA.xlsx
    487.9 KB · Görüntüleme: 5
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7
Geri