Çözüldü Xlookupsız satır sütun kesişimi

selis

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar herkese selamlar, satır da yer alan verileri sütunda yer alanlar ile kontrol edip (xlookup ben de yok 2013 kullanıyorum) nasıl getirebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• satr-stn.xlsm
    13.8 KB · Görüntüleme: 2
K hücresinde yer alan veriyi Q hücresinde , N hücresinde yer alan veriyi R3:V3 arasında arayı ikisinin kesişimi olan alandaki veriyi getirsin istiyorum, şnasıl yapabiliriz? teşekkür ederim.

Ayrıntı yetersiz geldi. Belki de ben anlamıyorum, anlayan birisi çıkar.
Doğru mu anladım bilemedim.
K sütununu direk kopyala yapıştır veya = ile çekebilirsiniz.
N sütununa aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)

K Sütununda R4:R8 arasında bulacağı veri var, N sütunundaki veriyi ise R3:V3 arasında arayıp kesişim değerini yani matrisin içindeki değeri getirecek bir formül yazmak istiyorum hocam, ingilizce excel 2013 kullanıyorum.

K Sütununda R4:R8 arasında bulacağı veri var, N sütunundaki veriyi ise R3:V3 arasında arayıp kesişim değerini yani matrisin içindeki değeri getirecek bir formül yazmak istiyorum hocam, ingilizce excel 2013 kullanıyorum.

Evraklardan biraz kafam rahatlasın diye foruma geldim, ama ya bu kafa yorgunluğundan veya da yine açıklama yetersizliğinden anlayamadım.
Rica etsem hiç değilse 2 satır için manual olarak hangi değerler ve neye istinaden gelmesi gerektiğini yazıp açıklar mısınız?

Hocam N hücresini R3:V3 arasında kontrol etmiyor. Ben matristen K hücresinde A değerini almışşa Q aralığında A değerini bulsun ve kesişim alsın istiyorum.

Ekli dosyalar

• satr-stn.xlsm
    13.8 KB · Görüntüleme: 0
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar