Soru Ürün Çalışması Ürünleri Ana Sayfa Toplama

dataarsiv

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Değerli hocalarım şimdi burada ki veriler kola ve Pepsi olarak ürünlerimi yazacağım ana sayfa iki tane buton olacak makro ile Pepsi ve kola diye hangisine basarsam burada ki hangi veri altında ise o kısım direk gelsin mesela Pepsi bastım veri 1 5 9 12 11 diyelim buradaki alt alta en az 4 tane Pepsi yazan veriler gelsin veya en az 4 tane kola tıkladım hangi veri içinde ise o verileri ana sayfaya getirisin

Dosya ekleme göremedim...
Kusura bakmayın

https://***/u7wupghswmtj/Ürün_çalışmam.xlsx.html

@Ömer BARAN O zaman dosya olmadan sorunu şöyle ifade edeyim sayın hocam inşallah yardımcı olursunuz sorum şu hocam

Veri diye sayfa da yan yana

Veri 1 veri 2 veri 3 veri 4
Pepsi kola Pepsi Pepsi
Pepsi kola kola Pepsi
Pepsi kola Pepsi Pepsi
Kola kola kola Pepsi

Koşul şu en az 3 tane aynı ürün alt alta olursa

Şimdi hocam burada mesela 4 tane veri var altta ise bilgiler şimdi bu 4 veri içinde kola ve Pepsi var alt alta 3 ten fazla Pepsi varsa ve hangi veri altında ise o veri ismi ile bir yere gelsin aynı şekilde kola için geçerli

Yani Pepsi olaya veri 1 ve veri 4 karşılıyor

Kola olarak da sadece veri 2 bunları ayrı olarak bir yere toplasın

Sorun bu hocam yani hangi veri de koşul en az 3 tane alt alt gelmesi lazım karşılıyorsa ayrı yere gelsin lütfen yardımcı olur musunuz

Merhaba @dataarsiv,
ilk 3 satır yardımcı alan olarak kullanılıp ulaşmak istediğiniz sonuçlar SARI Bölgede listelenmiştir. Misal Pepsi Veri-3 Veri-5 Gruplarında 3 kez Sütun Boyunca Ardarda sıralanmıştır. Aynı Şekil Fanta Veri-1 Veri-3 Veri-5 Gruplarında artarda dizilmişlerdir. Dosyanız Ektedir detaylıca incelersiniz.

Adsız2.webp

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Excel Çalışma Sayfası (27).xlsx
    11.1 KB · Görüntüleme: 1
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Mehmet23 Hocam öncelikle çok teşekkür ederim tam da istediğim gibi ama şöyle içinden karma değil örneğin B5 den başlayıp aşağı doğru alt alta 3 tane yeterli diğerleri aşağı doğru olan kısım önemli değil ilk 3 önemli

Bu son bahsettiğiniz konuyu fotodaki gibi anladım eğer bu şekildeyse eki denersiniz.

Adsız2.webp

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Excel Çalışma Sayfası (27).xlsx
    11.3 KB · Görüntüleme: 2
Moderatörün son düzenlenenleri:
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi