Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Stok Sayfasına Giriş ve Çıkışları Getirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

valentino06

Site Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Hocalarım excel kitabım Anasayfa,Giren,Çıkan,Liste,Stok sayfası olmak üzere 5 sayfadan oluşmakta yapmak istediğim. stok sayfasına giriş ve çıkışları makro ile getirmek istiyorum. olabilirmi bilmiyorum. ama Anasayfadiki kriterlere göre verileri süzmek istiyorum. inşallah anlatabilmişimdir.çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• STOK VE DEPO TAKİP.rar
    586 KB · Görüntüleme: 47
Çözüm
Giriş ve Çıkış sayfalarında stok kodunu yazdığında Stok sayfasında "Kritik Stok Durumu" bilgisi mevcutsa yazacak. J sütunundan verileri çekecek. Malzeme Grup Cinsi Stok buraya da tümü ibaresi eklendi.
Metehan hocam stok sayfasında ilk sayım sütünuna depo sayımı yapıldığı zaman veya yıl sonunda sayım yapıldığı zaman ilksayım sütununa işlediğim verileri girenin üzerine toplama yaptırabilirmiyiz. Anasayfada kriterler aylar kriterinin başına Tümü diye birşey ekleyebilirmiyiz.

Alıntıda belirtmiş olduğunuz işlemler ekli dosyada işlenmiştir. İyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

• STOK VE DEPO TAKİPv3-1.rar
    138.2 KB · Görüntüleme: 7
Merhaba,
Metehan Bey giren ve çıkışlarda tanımlamış olduğum grupların. grubuna göre verileri getirtemiyorum. açılırkutu formülünde sıkıntı var herhalde son bir isteğim var başkada yok kodu girdiğim zaman malzeme grubunu , malzeme cinsini otomatik olarak getirtebilirmiyiz. Allah razı olsun. çok fazla emeğiniz var çok teşekkür ederim. çok güzel bir program oldu.

kodu girdiğim zaman malzeme grubunu , malzeme cinsini otomatik olarak getirtebilirmiyiz.

Aşağıdaki kodu kopyalayıp Giren ve Çıkan sayfa isimlerine sağ tıkla "Kod Görüntüle" tıklayın ve açılan ekrana yapıştırın.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(11 satır)

Ekli dosyalar

• STOK VE DEPO TAKİPv3-1.rar
    142.2 KB · Görüntüleme: 24
Moderatörün son düzenlenenleri:
Metahan Üstadım;
Her zamanki gibi ADO ile döktürmüşsünüz. Kodları incelemem bir kaç günümü alacak gibi.
Yararlanacağım güzel kodlar mevcut emeğinize sağlık.
Saygılar.

Merhaba,
Metehan Hocam ellerinize sağlık çok güzel çalışıyor. Allah Kat Kat Razı olsun.Metehan Hocam ne diye bilirimki gerçekten çok güzel insanlar varmış dünyada Hocam Ankaraya yolunuz düşerse lütfen görüşelim. size yemek ısmarlamak isterim. Metehan Hocam size orjinal dosyayı göndermek isterim. hem görüşünüzü almak isterim. siz değerli hocalarımdan
Hocam giriş- çıkış - ve stok sayfalarında no kısma sıra numarası versem makroda sıkıntı yaratırmı. diğer bir sorum ise kritik stok durumunu giriş ve çıkış otomatik getirtebilirmiyiz. çok fazla olduğumu biliyorum. "Malzeme Grup Cinsi Stok" buraya da tümünü ekleyebilirmiyiz. lütfen. başka da birşey kalmadı.

Duanız yeterlidir benim için.
"giriş- çıkış - ve stok sayfalarında no kısma sıra numarası versem makroda sıkıntı yaratırmı " sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.
"kritik stok durumunu giriş ve çıkış otomatik getirtebilirmiyiz " Neye göre hesaplanacak hangi veriler gelecek?
"Malzeme Grup Cinsi Stok" buraya da tümünü ekleyebilirmiyiz " bu yapılabilir.

Merhaba,
Metehan hocam stok sayfasında j sünundaki verilerin giriş ve çıkış sayfasındaki "Kritik Stok Durumu" sütununa getirtebilirmiyiz. "stok durumu iyi ",stok kritik seviyede"stokta yok" bu bilgileri

Çok fazla veri girildiğinde formül kasma yapıyor. exceli çok yavaşlatıyor. özelikle de yıl sonuna yaklaştığımız zaman donmalar oluyor. excelde önemli olan kasmadan donmadan ne yapabilirim.bir öneriniz varmı. kasmayacak bir förmül varmı biliyormusunuz.

"giriş- çıkış - ve stok sayfalarında no kısma sıra numarası versem makroda sıkıntı yaratırmı" diye sormuşsun ben yanlış anlamışım bir sıkıntı olmaz hocam o onun için var zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Site Üyesi
ANKARA
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar