Çözüldü Aynı Hücre İçerisindeki Birden Fazla Değeri Toplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bd

Site Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
456,36 kg,205 kg,165,45 kg diye A1 hücresinde verilerimiz olsun B1 hücresine sayısal toplamını nasıl alabiliriz B1 hücresinin sonucu 826,80 olduğunu biliyoruz.. sizlerden ricam birden fazla alternatif olabilirmi ?

Çözüm
Bu makroda benden alternatif olsun.

KTF: =XDtop(A1)
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(6 satır)

VBA:
(7 satır)
Ktf ki ve başka yöntemle.

Unbenannt.webp

VBA:
(12 satır)

VBA:
(12 satır)

Ekli dosyalar

• kg topla.xlsm
    15.2 KB · Görüntüleme: 61
B uda benden olsun yani burdaki ikilemi gördünüzmü fonksiyon ne kadar uzun olursa o kadar işlevi sağlamdır anlamına gelmiyor sanırım.

VBA:
(15 satır)

Ekli dosyalar

• Özel Topla.xls
    23.5 KB · Görüntüleme: 6
Soruyu soran üye kg olarak sormuş.Kısa yönden yapmıştım tabii koda eğer boşşa yada eğer hatalıysa gibi şeylerde eklenebilir.Sizin yaptığınızda iyi olmuş.Aslında en mantıklısı butona yazdığım kod onu döngüye sokup mesela A sütunundaki son dolu satıra kadar felan olsa daha iyi olur.Üye sadece A1 ve B1 için istemiş:)
Kısaca formülü severdim kodla tanışana kadar :)
Sonuç üyenin istediği gibi olsunda farketmez.

tsk ederim ?ama benApplication.Volatile yi kullandım çünkü kullanıcının hücreye bağımlı olmasını istemedim aslında bu konuyu açarken amacım şuydu ki buna siz cevap yazdınız kod ile kendi fonksiyonunuzu oluşturmanın yaygın hale gelebileceğini anlatmaya çalışmaktı ve aslında çoğu kullanıcı belkide farkında değildir böyle bir işlemin olabileceğinden ...

Rica ederim.Alttaki kodu extra kullanmamıştım çünkü araştırmalarımda tavsiye edilmiyordu her ne kadar hesaplamayı tetiklesede.
Application.Volatile

evet haklısınız varoluş nedeni zaten kulanıcı için gecici çözüm üretme sonrasında bir etkisi kalmıyor tek yaptığı tetikleme ise sadece deger değiştikce sonuç döngüsü yapmak selamlar...iftar vakti inşallah yaklaşıyor..hayırlı iftarlar

Arkadaşlar merhaba,

En sevdiğim etkileşimi yapmışsınız.
İlerde bu etkileşimler (Excel Pratikleri) için özel bir forum olacak.

Sorulan soruya cevap verilmeden diğer üyelerin cevapları görülemeyecek.

Burada sorulan sorular ihtiyaç için değil, tamamen beyin cimnastiği yapmak için olacak ve soruyu soranda cevabını ilk konuya ekleyecek.

Alt yapısını Exceldepo.com da yapmıştım bu sistemin ama buranın kullanımı daha güçlü olduğundan buraya kurguluyoruz şimdi.

Bakalım düşündüğüm etkiyi yapacak mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
21
Geri