Çözüldü Aylık Kişi Bazlı Mesai Raporu Hesaplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gicimi

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar;

Desktop üzerinde Fazla Mesai / ilgili ayları belirten klasörler yer almaktadır. Ocak,Şubat,Mart... şeklindedir.

Klasör içerisindeki excel sayfaları aynı formattadır. İlgili ayın dosyasının içerisindeki "Rapor" çalışma kitabına o aya ait bilgileri yer alan personellerin "Sicil No ve Adı Soyadı" bilgilerini sayfalarda karşılaştırarak aylık yaptıkları fazla mesai bilgileri hesaplamak istiyorum. Konu hakkında siz değerli üstatların yardımlarını bekliyorum.

Ekteki dosyada fazla mesai formu ve tamamlanmış Rapor dosyası bulunmaktadır.

Klasör içerisindeki dosya sayısı ilgili aya göre 28*30*31 adettir.
Bir dosyada mesai yapan personel sayısı en az 1 kişi en fazla 12 adettir.

Ekli dosyalar

• Fazla Mesai.rar
    63.9 KB · Görüntüleme: 37
Moderatörün son düzenlenenleri:
L sütunundaki yazılı Saatlerin yanında 2 “(Saat)”, 5 “(Saat)”yazılı olur ise kodda nasıl bir değişiklik yapmak gerekir.
Şunu bir deneyin dz(a, 3) = dz(a, 3) + Replace(say, "“(Saat)”", "")

Metin ifadeleri, hesaplamalarda her daim sorun olacaktır. O sebeple hesaplama yapacağınız durumlarda metin kullanmayınız. Bunun yerine hücre biçimlendirme ile metin gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Hocam L sütundaki (Saat) standart yazı olduğundan dolayı şöyle bir şey yapılabilir mi

(Saat) yazısını L sütunundaki tüm satırlardan silip daha sonra hesaplama yaptırılabilir mi -? Yoksa ben tek tek dosyaları açıp (Saat) silmem gerekecek.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Şu şekilde yapınca şimdilik halloldu gibi...
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(4 satır)
Eğer saatlerin küsüratlı olma ihtimali varsa kırmızı kısmı şu şekilde düzenleyin. dz(a, 3) = dz(a, 3) + CDbl((Replace(say, "(Saat)", "")))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
13
Geri