Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Stok Sayfasına Giriş ve Çıkışları Getirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

valentino06

Site Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Hocalarım excel kitabım Anasayfa,Giren,Çıkan,Liste,Stok sayfası olmak üzere 5 sayfadan oluşmakta yapmak istediğim. stok sayfasına giriş ve çıkışları makro ile getirmek istiyorum. olabilirmi bilmiyorum. ama Anasayfadiki kriterlere göre verileri süzmek istiyorum. inşallah anlatabilmişimdir.çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• STOK VE DEPO TAKİP.rar
    586 KB · Görüntüleme: 47
Çözüm
Giriş ve Çıkış sayfalarında stok kodunu yazdığında Stok sayfasında "Kritik Stok Durumu" bilgisi mevcutsa yazacak. J sütunundan verileri çekecek. Malzeme Grup Cinsi Stok buraya da tümü ibaresi eklendi.
Merhaba,
Cakarem Hocam yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.Ana sayfadaki "A,B"sütünlara göre verileri çekmek istiyorum."F" Sütünunada "A,B" Sütununda belirlemiş olduğum kritere göre "F" Sütununa adetleri getirmek istiyorum.seçilen kritere görede ana sayfada "A,H" kadar seçilen kretere göre verileri getirsin istiyorum. inşallah anlatabilmişimdir.seçilen kriter belirleme alanını ve gelecek alanı sarı ile boyadım. çok teşekkür edrim.

Ekli dosyalar

• STOK VE DEPO TAKİP.rar
    599.1 KB · Görüntüleme: 14
Muharrem bey,
İlk mesajınızda stok sayfasında listeleme istemişsiniz. Şuan anladığım kadarıyla anasayfada listeleme yapılacak. Peki gelecek listeler hangi sayfadan olacak giren sayfasından mı çıkan sayfasından mı?
Ekli dosyayı görüntüle 339
Buradaki bütün kriterler dolumu olacak yoksa isteğe bağlı mı?
Çocuğa anlatır gibi net ve açık ifadeler kullanmanız sorunu anlamamızı kolaylaştıracaktır.

Ekli dosyalar

• 1557039598209.webp
    1557039598209.webp
    13.3 KB · Görüntüleme: 121
Cakarem Bey " Örnek malzeme grup çıkış" çıkış sayfasından çekecek çıkış olanlar Çıkış sayfasından çekecek "Malzeme Giriş " ise giriş sayfasından çekecek sarı ile boyadığım alanlara açılır kutu koyacağım. kriterler isteğe bağlı olacak Örnek "Personele göre çıkış" çıkış sayfasında herhangi bir personelin almış olduğu sarf malzemleri getirecek kısacası açılır listeden ne seçersem o verilerin getirmesini istiyorum.Ay ve Tarihleri hem çıkış hemde müşterek olarak her ikisinde de kullanmak istiyorum.Zaten giriş sayfasından çekilecek sadece 2 kriter var kriter olarak " Malzeme grup cinsine göre",Malzeme Grup Cinsi Stok Hareketlerini çekecek"diğerleri hepsi çıkış sayfasından çekecek. isteğe bağlı kriterlere göre çekilecek.Yardımlarınızdan dolayı Allah Kat Kat Razı olsun. çok teşekkür ederim.

Merhaba,
Mete Hocam liste sayfasına her grupun stok kodlarını ekledim. Mete hocam hem giren,hemde çıkan sayfalarında malzeme gruplarına göre malzeme cinsleri geliyor.

Ekli dosyalar

• STOK VE DEPO TAKİP.rar
    654 KB · Görüntüleme: 12
"stok sayfasına giriş ve çıkışları makro ile getirmek istiyorum. " Yazmış olduğunuz bu işlem tamam Stok sayfasına tıkladığınızda makro çalışacak.
Anasayfa da zemin rengi kırmızı olanlar şuan aktif değil, Sarı alanlarda değişiklik yaptığınızda size bilgileri getirecek.
Bu dosyayı inceleyin ve bu çalışma üzerinden ilerleyelim. Müsait zamanda Sarı ve kırımızı alanlara Combobox ekleyip ve o alanları çalışır hale getirip ona göre dosyanın çalışmasına şekil veririz.

Ekli dosyalar

• STOK VE DEPO TAKİPv1.rar
    648 KB · Görüntüleme: 16
Merhaba,
Metehan Hocam Harikasınız çok teşekkür ederim.çok güzel çalışıyor. İnşallah kırmızı ile boyadığım yeri verilerini getirebilirsek harika olacak hocam tekrar çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık.

Bir önceki dosyada hatalı çalışma olduğundan kod yapısını yeniden değiştirdim.
Ekli dosyada filtreleme alanlara comboboxlar koydum. Bu comboboxlara veriler benzersiz bir şekilde ve GİREN-ÇIKAN-STOK sayfalarındaki bilgilere göre listesine ekleme yapıyor yani sayfalar boş olursa comboboxda listesi de boş olur.
Filtrelettirmeyi çalıştırmanız için Buton koydum. aksi halde Comboboxların change olayında hatalı davranıyor.
sayfaları biraz verilerle doldurun sonra dosyayı test etmeye başlayın.

Ekli dosyalar

• STOK VE DEPO TAKİPv3.rar
    662.8 KB · Görüntüleme: 8
Merhaba,
Metehan Hocam ellerinize sağlık çok teşekkür ederim.çıkan sayfasında ürün değiştirdiğim zaman stok sayfasında hata verdi. Runtime error hatası 3705 verdi. Metehan hocam stok sayfasında ilk sayım sütünuna depo sayımı yapıldığı zaman veya yıl sonunda sayım yapıldığı zaman ilksayım sütununa işlediğim verileri girenin üzerine toplama yaptırabilirmiyiz. Anasayfada kriterler aylar kriterinin başına Tümü diye birşey ekleyebilirmiyiz. verilerin hepsini getirebilirmiyiz. çok teşekkür ederim.
tümü kriterini seçtiğimde ikinci kriter çıkı

1557139997870.webp

1557140074039.webp

Metehan Hocam ellerinize sağlık çok teşekkür ederim.çıkan sayfasında ürün değiştirdiğim zaman stok sayfasında hata verdi. Runtime error hatası 3705 verdi
Benim bu hatayı almam için ne yapmam gerekiyor, kendim görmek için veya o hatalı şekilde dosyayı kaydedin yükleyin bakayım.

Önemli bir hatırlatma yapayım Ürün Stok Kodu önemli bir durum Belirtilen herhangi bir kod sadece bir ürününe ait olmalı. DM.01 nolu ürün kodunun ürün grubu "Demirbaş" ürün cinsi "Ayarlı pense" olmalı (faklı olamaz olursa da hatalı çalışır). Bu ürün stok kodu sadece bir ürüne aittir.

Stok kontrolü Ürün girişine göre yapılmaktadır. Girişi olmayan bir ürünün mantıken çıkışı olmaz eğer giriş yapılmayan bir ürüne çıkış yaparsanız hatalı çalışır.

Öncelikle emeklerinize sağlık.
Sizi ne kadar uğraştırır bilmiyorum ama yapılırsa dosyayı çok daha kullanışlı hale getireceğini düşündüğüm bir tavsiyem olacak müsadenizle.
Listede ikinci satırda bulunan başlıklar ve bunlara ait kodlar birbiriyle bağlantılı olsa, yani giriş çıkış yaparken Malzeme Grubunu seçilince Stok kodu ve Malzeme Grup Cinsi açılır pencerelerinde sadece seçilen Malzeme Grubuna ait malzemeler çıksa ve Birimler ise her Malzeme Grup Cinsine ayrı ayrı tanımlansa; kullanıcı açısından hem daha kolay, hem de daha hatasız bir kullanıma olanak sağlar diye düşünüyorum.

Benim bu hatayı almam için ne yapmam gerekiyor, kendim görmek için veya o hatalı şekilde dosyayı kaydedin yükleyin bakayım.

Önemli bir hatırlatma yapayım Ürün Stok Kodu önemli bir durum Belirtilen herhangi bir kod sadece bir ürününe ait olmalı. DM.01 nolu ürün kodunun ürün grubu "Demirbaş" ürün cinsi "Ayarlı pense" olmalı (faklı olamaz olursa da hatalı çalışır). Bu ürün stok kodu sadece bir ürüne aittir.

Stok kontrolü Ürün girişine göre yapılmaktadır. Girişi olmayan bir ürünün mantıken çıkışı olmaz eğer giriş yapılmayan bir ürüne çıkış yaparsanız hatalı çalışır.

Ben de denedim,
Stoktan başka sayfaya geçip hiç birşey yapmadan geri stoğa dönünce yapıyor.

Ekli dosyalar

369.9 KB · Görüntüleme: 6
Dosyanın son hali ektedir. Olumlu olumsuz geri dönüş yaparsınız. Boyutu büyük geldiğinden dolayı XLSB olarak kaydettim.

Ekli dosyalar

117.8 KB · Görüntüleme: 19
Hatalı olan satırı SARI İŞARETLİ yeri silip aşağıdaki kodu yazın hocam.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Site Üyesi
ANKARA
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar