Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Hatalı Gelen Verileri Düzeltme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fatal33

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Değerli Forum üyeleri Saygı değer yönetici arkadaşlar sizlerin zamanınızı aldığım için özür dilerim. Bir excel alt yapısıd ki veriler de kayma yaşıyorum sizlerden ricam excelin veri kısmında ki değerleri verilerin kaymaması için yardımcı olur musnuz bir proje destek olacaksınız. Sorun ; 30 takımlık bir lig çekince arkasına 18 takımlık lig çekince üstte doğru kayma yapıyor verilerde ve formüllerde bozukluk oluyor lütfen rica etsem yardımcı olur musnuz çok teşekkür ediyorum şimdiden inlş bir çözüm yolu bulursunuz çünkü üzerinde çalışılmı çok büüyük ir proje ile destek olacaksınız isim tescil alınarak değerli kullanıcılara ücretsiz verilecektir. teşekkür ediyorum Dosyayı aşağıya bırakıyorum Son olarak da veri çekerken bazen takım ismi ? olarak bazı harfler çıkıyor. İsim tescil alınınca yardım eden ekibin de adına teşekkür yazısı yayınlayacağım Tekrardan çok ama çok teşekkür ediyorum. 320 ile 520 arası kayma yaşanıyoır aux bölümünde demek isteediğim 30 takıma göre düzenlenirse gelen veriler 18 olsa bile 30 luk tablonun içine gelmesini rica ediyorum çok sağ olun.

Ekli dosyalar

• Analiz - Kopya.xlsm
    933.8 KB · Görüntüleme: 10
Çözüm
Web'den aldığınız verilerin satır sayısı değişkenlik gösterebilir. Buna müdehale edemeyiz; ancak Sayfa1' de N sütününa (sarı işaretli) istediğiniz tabloların hangi satırdan itibaren başladığının bilgisini yazdırdım. Formülleride bu satırlar arasındaki bilgileri alacak şekilde değiştirdim. Siz bu örneğe bakarak formüllerin devamını getirebilirsiniz.
Merhaba.
Problem tam anlaşılmıyor. Kayma oluyor dediğiniz alan hangi sayfada, hangi adreste?
Bu problemi oluşturmak için ne yapmamız gerekiyor? Detaylı bilgi verir misiniz?

Merhaba.
Problem tam anlaşılmıyor. Kayma oluyor dediğiniz alan hangi sayfada, hangi adreste?
Bu problemi oluşturmak için ne yapmamız gerekiyor? Detaylı bilgi verir misiniz?
Tabi efendim şimdi aux sayfasında olan verileri genelinde kayma yaşanıyor ama özellikle result dan alınan veriler yani aux bölümünde 320 ile 520 arası hücrelerde kayma yaşanıyor kaya sebebi ise kimi ligler 30 takımlık kimi ligler 18 takımlık sizlerden ricam bu verilerin sabitlenmesi mümkün ise yani verler kayma olmadan 30 takımlık şekilde yerleşmesi. Üstadım umarım açıklayıcı olmuştur anlamadığınız kısımları sorabilirsiniz lütfen

Web'den aldığınız verilerin satır sayısı değişkenlik gösterebilir. Buna müdehale edemeyiz; ancak Sayfa1' de N sütününa (sarı işaretli) istediğiniz tabloların hangi satırdan itibaren başladığının bilgisini yazdırdım. Formülleride bu satırlar arasındaki bilgileri alacak şekilde değiştirdim. Siz bu örneğe bakarak formüllerin devamını getirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Analiz - Kopya.xlsm
    844.1 KB · Görüntüleme: 12
Çözüm

Hocam hayırlı sabahlar yine üst kısma kayalar yaşanıyor özür dileyerek söylüyorum tekrardan bir göz geçirirmisiniz rica etsem

Ve üstadım webden alırken veriler değişkenlik gösteriyor ona pivat tablo veya pivot query olmazmı siz daha iyi bilirisniz benden ama bneim ki naçizanebir öneri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6
Geri