Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Tabloda Eklenmiş Farklı Ürünlerin Toplamını Bulma

dguneri

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,

Tabloda yer alan farklı malzeme gruplarının aynı satırlarda eklenmiş ağırlıklarını her grubun ayrı olacak şekilde toplamını hangi formül ile hesaplayabilirim ?

Çözüm
Düşündürmek yerine :) "Şu hücrede böyle, bu hücrede şöyle şeyler yazılı, en son şu hücreye ise şunu yazdırmak istiyorum" minvalinde açıklamalar yaparsanız anlamak daha kolay olabilir.
Merhaba,

Bu alanda genelde bize iletilen ve "basit" olarak nitelendirdiğimiz soruları ekleyip, herkese fayda sağlamayı amaçlıyoruz.
Sorunuzu, bizi iletilen ve burada paylaştığımız niteliğe uygun bulduğu için onayladım ama çok yüzeysel...
O yüzden çözüm için daha detaya ihtiyaç var.

Biz Excel ile ilgili sorular için genelde Destek Forumumuzu kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Merhaba,

Bu alanda genelde bize iletilen ve "basit" olarak nitelendirdiğimiz soruları ekleyip, herkese fayda sağlamayı amaçlıyoruz.
Sorunuzu, bizi iletilen ve burada paylaştığımız niteliğe uygun bulduğu için onayladım ama çok yüzeysel...
O yüzden çözüm için daha detaya ihtiyaç var.

Biz Excel ile ilgili sorular için genelde Destek Forumumuzu kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.
Öncellikle teşekkürler. Evet dediğiniz gibi çok yüzeysel bilgi verdim. Daha fazla detay verecek olursam eğer; bir çalışma sayfası düşünün içerisinde stok takibi yaptığımız malzeme çeşitlerinin ayrı ayrı değilde saate göre karışık olarak bilgileri yer almakta. Örnek olarak demir, alüminyum vs. malzemeleri alıyoruz, bize gelen her partide ilk tartım, son tartım ve net tonaj, tarih, saat vs. bilgileri yer almakta. Gelen malzemelerden herhangi birinin tamamının net tonaj toplamını bulmak için filtrele yaparak toplamını çıkartmak yerine varsa eğer daha kolay bir yöntemi ve formülü ile tek tek tüm malzeme çeşitlerinin toplamını farklı bir yerde bilmek istiyorum.

Düşündürmek yerine :) "Şu hücrede böyle, bu hücrede şöyle şeyler yazılı, en son şu hücreye ise şunu yazdırmak istiyorum" minvalinde açıklamalar yaparsanız anlamak daha kolay olabilir.

Çözüm
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
3