Çözüldü Şarta Bağlı Toplam Alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yIgItyasIr

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba
Ekteki formülde durumu batak ve ödendi olanları C ve D sütunundaki değerlerden çıkartıp sıfırlıyorum burada formüle ilave etmek istediğim bir seçenek daha var durumu yarım olan ödeme alındığında C sütunundan D sütunundaki meblağları çıkartmak istiyorum bunun formülünü öğrenebilir miyim
Teşekkürler

Ekli dosyalar

• kıtap2.xlsx
    11.9 KB · Görüntüleme: 5
Merhaba
Ekteki formülde durumu batak ve ödendi olanları C ve D sütunundaki değerlerden çıkartıp sıfırlıyorum burada formüle ilave etmek istediğim bir seçenek daha var durumu yarım olan ödeme alındığında C sütunundan D sütunundaki meblağları çıkartmak istiyorum bunun formülünü öğrenebilir miyim
Teşekkürler

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Hocam
atladığım bir konu var unutmuşum durumu ödendi ve batak olanlar seçtiğimde C sütunundaki meblağ otomatik D sütuna gelip kalan 0 verecek şekilde formül verilebilir mi
teşekkür ederim

Hocam
atladığım bir konu var unutmuşum durumu ödendi ve batak olanlar seçtiğimde C sütunundaki meblağ otomatik D sütuna gelip kalan 0 verecek şekilde formül verilebilir mi
teşekkür ederim

D sütununa değer gelebilmesi için o sütunda da förmül olması gerekiyor. Dosyaya baktığımda D sütununa siz ödeme giriyorsunuz. D sütununda förmülmü olsun yoksa ödemenin bir kısmını mı girecekseniz. Veya makro yapalım isterseniz, makro ile sorunsuz olur.

Makro düşünürseniz ektedeki dosyayı inceleyin.

Ekli dosyalar

• kıtap2.xlsm
    17.8 KB · Görüntüleme: 1
Hocam
değerler geldi makro yolu ile tamam ama 2 konu var
1.'si durumu ödendi ve batak olduğunda değerler geliyor ve sonuç 0 ama tekrar durumunu değiştirdiğimde yani ödendi ve batak dışında seçtiğimde yapılan ödeme kalksın ve kalan eski formülde olduğu gibi olsun
2'si durumu sadece yarım olduğunda D sütununa değer girmeme izin versin ve C ve D sütunundaki değerleri birbirinden çıkarıp E sütunda sonucu bulim
eğer makro yolu ile bu iş olmayacaksa yazdığınız diğer formül ile işimi göreceğim
teşekkür ederim

Hocam
en son mesajınız tamam yalnız durumu yarım olduğunda D sütununa manuel yapılan ödemeyi yazdığımda C sütunundaki değer ile D sütundaki değeri çıkartıp E sütunundaki kalanı bulmak istiyorum kod kısmına buna ilave edersek tamam olacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9
Geri