Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Farklı Ay Bilgilerini Aktarma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SilinenUye8231

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, yeni forum herkese hayırlı uğurlu olsun.

İlk konumu açıyorum.

Ekte gönderdiğin excel dosyamda ASLAN ana sayfasındaki bilgileri butonla ilgili aylara aktarıyorum, burda herhangi bir sorun yok.
Yazılan bilgiler gece çalışıldığında ay sonlarındaki bilgiler gece ay tarihi attığı için örneğin ocak ayının sonunda şubat ayına ait bilgiler oluşuyor, şubat ayı sonunda mart ayına ait bilgiler oluşuyor.

Benim yapmak istediğim,
OCAK ayı sayfasındaki O1 hücresindeki FARKLI AYI AKTAR butonuna bastığımda, sayfanın sonundaki bilgiler ŞUBAT ayına ait olduğu için ŞUBAT sayfasına aktarsın,
ŞUBAT ayı sayfasındaki O1 hücresindeki FARKLI AYI AKTAR butonuna bastığımda, sayfanın sonundaki bilgiler MART ayına ait olduğu için MART sayfasına aktarsın istiyorum.

Yardımcı olur musunuz?

https://***/dq7r6btjfrxo/BİLGİLER.rar.html

.

Çözüm
Kodların tamamı Feyzullah hocamızın kodları bence daha uygun sonuçta her sayfada ayrı ayrı çalışacak kod.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(18 satır)
Teşekkürler hocam. Hangi sayfada çalıştırırsa o sayfada işlem yapacak şekilde yazılı kodlar. Ayrıca @SilinenUye8231 beyin 18.mesajındaki hata ile siz karşılaştınız mı (ilk seferde yapıyormuş).
İyi çalışamalar dilerim.

Sayın @Feyzullah, şimdi hiç hata vermeden çalışıyor, ellerinize sağlık çok teşekkür ediyorum, hayırlı geceler hayırlı ramazanlar diliyorum.

Sayın @cakarem, sizin kodlarda çok güzel çalışıyor, tek seferde bütün sayfalarda işlem yapıyor, bu kod içerisine sıra no verecek kodda eklense çok daha güzel olacak.

sayfaad1.Range("A" & son1).Resize(say, 3).Value mesela buradaki 3 demek A süttunundan 3 satır sağdaki sütundur.13 yaparsanız M sütununu elde edersiniz.Kodda iki yerde mevcut.Sıralamayıda yapınca kodu paylaşırım birazdan.

İlgili kodu alttaki gibi yaparsanız olur ayrıyeten çizgileride eklettim.
Ve koddaki sayfaad1.Range("A" & son1).Resize(say, 3).Value = sayfaad.Range("A" & son + 1).Resize(say, 3).Value 3 leri 13 yapın.

VBA:
(20 satır)

Array(Sayfa2.Name, Sayfa3.Name, Sayfa4.Name, Sayfa5.Name, Sayfa6.Name, Sayfa7.Name, _
Sayfa8.Name, Sayfa9.Name, Sayfa10.Name, Sayfa11.Name, Sayfa12.Name, Sayfa13.Name)

Birde koddaki Sayfa2.Name gibi yerleri ''OCAK'',ŞUBAT'' gibide değiştirebilirsiniz Türkçe karakter olayından dolayı böyle yaptım.

Kodların tamamı Feyzullah hocamızın kodları bence daha uygun sonuçta her sayfada ayrı ayrı çalışacak kod.

VBA:
(77 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
32
Geri