Çözüldü Sayfaları Tek Dosyada Birleştirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emre67z

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Aynı dosya içerisindeki verileri bütün formatları ve biçimleri ile tek bir sayfada toplamak istiyorum. Boşlukları dahil. Tüm sayfaların formatı aynı.
örnek dosyada belirtildiği üzere.
her sayfada max 200 satır vardır ve sutün olarak AJ sütünuna kadar baz alabilirsiniz örnek dosyada daha az var.
sayfa sayısı 25'i geçmez max olarak alabilirsiniz.
başlık altından başlayarak farklı bir dosyada alt alta tek listede toplamak istiyorum süreci. Yardımcı olabilir misiniz.

Örnek dosyada birleştir sayfasına birleştirmeleri yapabilirsiniz. Makro veya farklı bir yöntem fark etmez.

Ekli dosyalar

• SAYFALARI BİRLEŞTİR.xlsx
    109.7 KB · Görüntüleme: 3
Çözüm
-- Alt taraftan BİRLEŞTİRME isimli sayfanın adına sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin,
karşınıza gelecek VBA ekranında sağdaki BOŞ alana şu kodu yapıştırın.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(3 satır)

-- Module6'da bulunan mevcut kodu aşağıdakiyle değiştirin.
VBA:
(10 satır)
Önceki konuya yazdığım kodu revize ederek buraya yazmıştım. Döngü ile veri aldığını unutmuşum.
Ömer BARAN'ın verdiği kodu kullanmanız daha uygun olur.

@emre67z

Bu da satır döngüsü oluşturmadan alternatif olsun.

VBA:
(11 satır)
Sub BİRLEŞTİR2()
'Yeni bir sayfa oluşturuyoruz
Dim ws As Worksheet
Dim ws_result As Worksheet
Set ws_result = ThisWorkbook.Sheets.Add(After:=ThisWorkbook.Sheets(ThisWorkbook.Sheets.Count))
ws_result.Name = "BİRLEŞTİRME"

'Son satırı bulmak için değişken tanımlıyoruz
Dim lastRow As Long

'Tüm sayfaları dolaşıyoruz
For Each ws In ThisWorkbook.Sheets
'Sonuç sayfasını dolaşmıyoruz
If ws.Name <> "BİRLEŞTİRME" Then
'Son satırı buluyoruz
lastRow = ws_result.Cells(ws_result.Rows.Count, "A").End(xlUp).Row
'Sayfa adını yazıyoruz
ws_result.Cells(lastRow + 1, 1).Value = ws.Name & ":"
'Yazıyı kalın yapıyoruz
ws_result.Cells(lastRow + 1, 1).Font.Bold = True
'Sayfanın verilerini kopyalıyoruz
ws.Range("A2:aj" & ws.Cells(ws.Rows.Count, "A").End(xlUp).Row).Copy _
Destination:=ws_result.Range("A" & ws_result.Cells(ws_result.Rows.Count, "A").End(xlUp).Row + 1)
End If
Next ws
End Sub

ilgili kodu farklı bir kaynakdan edindim, cevabınızı da işledim ancak sadece 2 sayfanın birleştirmesini yaptı Ömer Bey. Problemi de tam anlayamadım.

Eklediğim kod ile birleştirme yapabilirim özet ile,

sizlerden farklı bir konuda yardım isteyecektim açıkçası.
Örnek dosyasın içersin de sayfalarda bulunan veriyi eğiştiğimizce "BİRLEŞTİR" sayfasında da değişmesini istiyorum. sayfa birleştirme işlemi sonrası yapılan biçim düzenlemelerin de aktarımı mevcut mudur?

sicil sütunu ekledim. sicil sütunundan bu değişiklik algınanıp BİRLEŞTİR sayfasına da da işlenebilir mi.
dolgu rengi ve yazı tipi rengi gibi değişikler

Ekli dosyalar

• SAYFALARI BİRLEŞTİR - 2.xlsm
    230.4 KB · Görüntüleme: 2
Verdiğim kodu, açılış mesajına eklediğiniz örnek belge üzerinde denediğinizden emin misiniz?
Sizce denemeden mi cevap yazmışımdır.

Aktarılan sayfa isimlerinin, BİRLEŞTİR sayfasına yazılacağından hiç söz edilmedi.
Biçimlendirmelerin de aktarılmasından hiç söz edilmedi.

Eklediğiniz son örnek belgede başlıklar yok, kaynak sayfa isimleri yazılmış, işleme 2'nci satırdan başlanmış,
sayfa adı BİRLEŞTİR değil, BİRLEŞTİRME vs.
Yani konu açılış mesajı ile eklenen son örnek belge arasında hiçbir işlem benzerliği yok.

-- Alt taraftan BİRLEŞTİRME isimli sayfanın adına sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin,

VBA:
(3 satır)

VBA:
(13 satır)

Artık BİRLEŞTİRME sayfasını her açtığınızda veriler, biçimlendirmeleriyle beraber sıfırdan listelenir.

Çözüm
Verdiğim kodu, açılış mesajına eklediğiniz örnek belge üzerinde denediğinizden emin misiniz?
Sizce denemeden mi cevap yazmışımdır.

Aktarılan sayfa isimlerinin, BİRLEŞTİR sayfasına yazılacağından hiç söz edilmedi.
Biçimlendirmelerin de aktarılmasından hiç söz edilmedi.

Eklediğiniz son örnek belgede başlıklar yok, kaynak sayfa isimleri yazılmış, işleme 2'nci satırdan başlanmış,
sayfa adı BİRLEŞTİR değil, BİRLEŞTİRME vs.
Yani konu açılış mesajı ile eklenen son örnek belge arasında hiçbir işlem benzerliği yok.
Ömer hocam çok özür dilerim, aslında orijinal dosyayı koruyarak çalışma yapıyordum. ilettiğiniz kodu orada da denedim. 2 sayfa sonra takıldı. ancak formatta unuttu

VBA:
(3 satır)

VBA:
(13 satır)

Artık BİRLEŞTİRME sayfasını her açtığınızda veriler, biçimlendirmeleriyle beraber sıfırdan listelenir.
üstteki cevabınıza yazarken hızlı davranıp ikinciyi attınız, öncelikle çok özür dilerim. Çalışma yaparken özgün dosyayı korudum diye hatırlarken ufak bir değişiklik yapmışım. gün içerisinde unuttum tabi bunu. koduda denedim çalışmadı. ve ayrıca çalışma yaparken ihtiyaçlar değişiyor malum kodu chatgpt yardımı ile edindim doğrusu. bir kaç istediğimede cevap verince uyarladım. emeğiniz ve zamanınızı ayırıyorsunuz bize, yanlışımız olduysa af ola. tekrar teşekkür ederim işlemler için

TAKILMA nedir, anlayamadım.
Tekrar yazayım; denemeden, kontrol etmeden cevap yazdığımı mı düşünüyorsunuz !?

Her iki kod da sorunsuzdur.

İlk kodun denemesini, ilk örnek belgeniz üzerinde, ikinci kodun denemesini de ikinci örnek belgenizde yaptınız da sorun mu yaşadınız?

Geçekten anlayamıyorum doğrusu.

Ömer hocam çok özür dilerim, aslında orijinal dosyayı koruyarak çalışma yapıyordum. ilettiğiniz kodu orada da denedim. 2 sayfa sonra takıldı. ancak formatta unuttu

üstteki cevabınıza yazarken hızlı davranıp ikinciyi attınız, öncelikle çok özür dilerim. Çalışma yaparken özgün dosyayı korudum diye hatırlarken ufak bir değişiklik yapmışım. gün içerisinde unuttum tabi bunu. koduda denedim çalışmadı. ve ayrıca çalışma yaparken ihtiyaçlar değişiyor malum kodu chatgpt yardımı ile edindim doğrusu. bir kaç istediğimede cevap verince uyarladım. emeğiniz ve zamanınızı ayırıyorsunuz bize, yanlışımız olduysa af ola. tekrar teşekkür ederim işlemler için
kendimi ifade edemedim sanırım, ikinci kod gayet güzel çalışıyor. Çalışmadığını beyan etmedim. İlk kodunuzu farkında olmadan aynı formata sahip ancak ufak değişiklikleri olan bir dosyada kullandım. Buna hitabende ilk kod ile ilgili bir anlaşmazlık oldu. Sonra hatamı anlayıp düzelttim zaten.

Emeğiniz ve bizlere ayırdığınız zamana sonsuz saygı duyuyorum. Kurtarıcı ve zaman kazandıran yüzlerce çalışmanıza göz attım, bilgiler edindim. Bu yüzden sizlerde farklı bir intiba bırakmam istemem. Hatamız olduysa lütfen af ola.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9
Geri