Çözüldü Puantaj ile SGK Maliyeti Hesaplama

Believing

Yıllık Site Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2019
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın Formdaş Arkadaşlar,

Ekteki puantaj çalışmasında "AP" sütununda bulunan değerlere göre puantaj tablosu verilerine göre 43. satıra "Günlük SGK" Maliyeti" hesaplaması yapmak istiyorum. Yine basit bir konuda takıldığım için, konuya hakim arkadaşların değerli yardımlarını rice ediyorum.

Saygılarıma,

Ekli dosyalar

• Günlük Maliyet.xlsm
    55.9 KB · Görüntüleme: 17
Çözüm
Merhaba,
G43 hücresine bu formülü yazıp (uygulayıp) G43 hücresini AK sütununa kadar kopyalayınız.
=YUVARLA(ETOPLA($F$6:$F$40;"Günlük";G$6:G$40)*Parametre!$L$20;2)+YUVARLA(ETOPLA($F$6:$F$40;"Saatlik";G$6:G$40)*Parametre!$L$20/7,5;2)

mutlak sağlama yapınız.
*formül içindeki 7,5 Günlük çalışma saatidir. 225/30=7,5
17 ve 18. satırlar için AP sütununda formül uygulanmamışsınız. Nedenini anlamadım. ben formülü bu satırlar için aşağıya çektim.
Diğer yandan Saatlik çalışma sisteminde Fazla Mesaisiz Çalışma saatiniz belli değil. Örneğin 18. Satırda 263 Saat toplam çalışma olmuş. hafta Tatili günleri, vs. konulara değinilmeden formül düzenlendi...
formülü "HT" sayacak şekilde şu şekilde güncelledim...
Sayın Formdaş Arkadaşlar,

Ekteki puantaj çalışmasında "AP" sütununda bulunan değerlere göre puantaj tablosu verilerine göre 43. satıra "Günlük SGK" Maliyeti" hesaplaması yapmak istiyorum. Yine basit bir konuda takıldığım için, konuya hakim arkadaşların değerli yardımlarını rice ediyorum.

Saygılarıma
Merhaba,
G43 hücresine bu formülü yazıp (uygulayıp) G43 hücresini AK sütununa kadar kopyalayınız.
=YUVARLA(ETOPLA($F$6:$F$40;"Günlük";G$6:G$40)*Parametre!$L$20;2)+YUVARLA(ETOPLA($F$6:$F$40;"Saatlik";G$6:G$40)*Parametre!$L$20/7,5;2)

mutlak sağlama yapınız.
17 ve 18. satırlar için AP sütununda formül uygulanmamışsınız. Nedenini anlamadım. ben formülü bu satırlar için aşağıya çektim.
Diğer yandan Saatlik çalışma sisteminde Fazla Mesaisiz Çalışma saatiniz belli değil. Örneğin 18. Satırda 263 Saat toplam çalışma olmuş. hafta Tatili günleri, vs. konulara değinilmeden formül düzenlendi...

Merhaba,

mutlak sağlama yapınız.
formülü "HT" sayacak şekilde şu şekilde güncelledim.
=YUVARLA((ETOPLA($F$6:$F$40;"Günlük";G$6:G$40)+EĞERSAY(G$6:G$40;"HT"))*Parametre!$L$20;2)+YUVARLA(ETOPLA($F$6:$F$40;"Saatlik";G$6:G$40)*Parametre!$L$20/7,5;2)

"HT" yazanlar hafta tatili olarak sayıldı.
Ancak, SGK prim günü ve maliyetine eklenebilecek ve harflerle gösterilecek alanlar için formül geliştirilmesi gerekir. Kırmız alanda olduğu gibi + + şeklinde buraya eklenebilir.
Üstadlar daha kısa ve gelişmiş formül yazacaklardır....

Çözüm
Konuyu başlatan
Yıllık Site Üyesi
Serik - ANTALYA
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar