Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Hücre Değerindeki Makroyu Çalıştırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nasyarx

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamlar,
Hücredeki değere göre o isimdeki makroyu çalıştırmak istiyorum. (makro1, makro2... diye devam eden makroları "a1" hücresindeki rakam değerine göre çalıştırma.)

Çözüm
İşte tam da bu nedenle, cevaplarımın altındaki İMZA bölümünde uzun ve detaylı bir açıklama var.
Sorularınızı gerçek belgenizin kopyası üzerinden sormaya özen gösteriniz.

Anladığım kadarıyla, belirttiğiniz makrolar NN... şeklinde adlandırılmış makrolar oluyor.
Ayrıca ulaşmak istediğiniz sonucu da anladığım kadarıyla belgedeki USERFORM üzerinden gerçekleştirmek istiyorsunuz.

Hem önceki kod cevabımda hem de bu cevabımda biraz FAL BAKMAK zorunda kalındı doğal olarak.

Ekteki belgede bir şeyler yaptım ama istediğinizin tam karşılığı mıdır bilemiyorum.
Eğer ekli belgedeki durum istenilen şey değilse, belgenizde ilgili alan/nesne adı üzerinden net açıklama yaparsanız
daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz.
Merhaba.
Sorunuz bana kalırsa biraz afaki olmuş.
Aşağıdaki;
-- ilk kod blokunu ilgili sayfanın kod bölümüne yapıştırın,
(alt taraftan sayfa adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLE yi seçtiğinizde açılacakVBA ekranında sağdaki boş alana)
-- diğer kodları ise VBA ekranında üstteki MENÜ kısmındaki INSERT >> MODULE yi seçerek oluşturacağınız boş bir module yapıştırın.
A1 hücresine 1 yazdığınızda Makro1, 2 yazdığınızda Makro2 çalışacaktır.
.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(5 satır)
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(7 satır)

Bilgisayar başında değilim ve eklediğiniz son belgeye bakamıyorum.
Makro isimleri, Makro1, Makro2,..... gibi değilde,
Sırala, Filrele gibi kelime şeklindeyse;
verdiğim cevaptaki ilk kodda yer alan
Application.Run "Makro" & [A1].Text
kısmını sadece Application.Run [A1].Text
şeklinde değiştirerek deneyin.

İşte tam da bu nedenle, cevaplarımın altındaki İMZA bölümünde uzun ve detaylı bir açıklama var.
Sorularınızı gerçek belgenizin kopyası üzerinden sormaya özen gösteriniz.

Anladığım kadarıyla, belirttiğiniz makrolar NN... şeklinde adlandırılmış makrolar oluyor.
Ayrıca ulaşmak istediğiniz sonucu da anladığım kadarıyla belgedeki USERFORM üzerinden gerçekleştirmek istiyorsunuz.

Hem önceki kod cevabımda hem de bu cevabımda biraz FAL BAKMAK zorunda kalındı doğal olarak.

Ekteki belgede bir şeyler yaptım ama istediğinizin tam karşılığı mıdır bilemiyorum.
Eğer ekli belgedeki durum istenilen şey değilse, belgenizde ilgili alan/nesne adı üzerinden net açıklama yaparsanız
daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• LİSTBOX SAYFA SIRALI LİSTELEME2.xlsm
    40.1 KB · Görüntüleme: 5
Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5
Geri