Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Özet Tabloyu Veri Doğrulama İle Listelemek

Believing

Yıllık Site Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın Formdaş arkadaşlar,

Ekteki çalışmadaki PivotTable çalışmasında listelemeyi bir hücreye atamak ve buradan yönetmek istiyorum.
Pivot Table "ÖZET" isimli sayfasının "B7" hücresinden itibaren başlıyor ve "satır etiketleri" filtresi "B7" hücresinde bulunuyor.
Buna göre, "B3" hücresindeki veri doğrulama ile seçim yaptığımda, seçimi satır etiketlerindeki filtreye uygulasın. Yani sadece "B3" hücresindeki seçime göre özet tablo listelensin ve seçim haricindekiler gözükmesin.
Bu senaryoyu gerçekleştiremedim. Acaba bu senaryo için nasıl bir kod düzenlemeliyim?

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

• Özet Tablo Filtreleme Örneği.xlsm
    33.4 KB · Görüntüleme: 8
Merhaba ,
Pivot Tablo özelliklerinden biri olan dilimleyici isteğinizi tam olarak karşılıyor . Bunu kullanmak istemiyor musunuz ?

Merhaba Ezelk,

Aslında bu sayfayı bir şablon sayfa olarak tasarladım. Başka bir sayfada bir sütununda yeni oluşturacağım sayfaları isimleri bulunmaktadır. Otomatik sayfa çoğalt makrosu ile sayfaları çoğaltarak sayfaları otomatik olarak isimlendireceğim. Aynı zamanda veri doğrulamayı da otomatik değiştirerek kurguladığım senaryoyu tamamlamış olacağım. Bu sebep ile dilimleyici işimi görmeyecektir.

Saygılarımla,

DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Yıllık Site Üyesi
Serik - ANTALYA
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi