Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü ComboBox İlk Satırı Boş Bırakma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yukselendincer

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba.
Resimdeki gibi harfler comboda çıkmıyor ımex olayı kodda olsa bile.
Sütun biçimini Metin yaparsam sorun yok.
ilk 8 satırda harf varsada sorun yok.
Acama biçim Metin yada ilk 8 satıra harf girilmeden sorun nasıl giderilir?

hata ado.webp

Ekli dosyalar

• Ado Hata.xlsm
    31.6 KB · Görüntüleme: 6
Çözüm
Şimdi buradaki istek şuna benziyor. Ben arabaya gaz koymak istiyorum ama arabaya gaz sistemi de taktırmak istemiyorum, nasıl yaparım?

Belki vardır bir yolu. Ancak excel sayfasından sorgu yapıyorsunuz, veritabanı değil, kısıtları var. 8 satırda bakıyorsa veri türüne, ilk 8 satıra bir tane string karakter yazmalı, ya da veri türünü ona göre ayarlamalı. Mesela mdb de integer tanımladığınız alana b harfi yazamazsınız, burada integer tanımladığım alana harf nasıl yazarım diye aramak ve buna işte ascii kodunu yazalım falan gibi çözümler üretmek gibi bir şey olur..
Şimdi buradaki istek şuna benziyor. Ben arabaya gaz koymak istiyorum ama arabaya gaz sistemi de taktırmak istemiyorum, nasıl yaparım?

Belki vardır bir yolu. Ancak excel sayfasından sorgu yapıyorsunuz, veritabanı değil, kısıtları var. 8 satırda bakıyorsa veri türüne, ilk 8 satıra bir tane string karakter yazmalı, ya da veri türünü ona göre ayarlamalı. Mesela mdb de integer tanımladığınız alana b harfi yazamazsınız, burada integer tanımladığım alana harf nasıl yazarım diye aramak ve buna işte ascii kodunu yazalım falan gibi çözümler üretmek gibi bir şey olur..

Çözüm

Excelde bilmediğimiz o kadar çok şey varki belki bir çözüm yolu vardır diye düşündüm.
Herşeyi bilsek heralde soru sorma ihtiyacı duymazdık :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5
Geri