Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Başlığa Göre Diğer Sayfaya Verileri Aktarma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahsinanarat

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(33 satır)

Sn. Ömer Baran hocam; yukarıdaki size ait kodlarla sutun başlığına göre diğer sayfaya verileri aktarabiliyoruz. Ancak ekli örnek dosyamda aktarmak istediğim sutun başlığı formül ile tarihleri çekilmiş olduğundan aktarma işlemi gerçekleşmiyor. Formülleri değere dönüştürdüğümde aktarma işlemi yapılıyor, formül olduğu halde aktarma yapabilmek için kodda nasıl bir değişiklik olmalı. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• Sutun başlığına göre diğer sayfaya verileri aktarma.xlsm
    194.6 KB · Görüntüleme: 15
Gereksiz kodları temizledim ve sayfadaki verileri silme kodu ekledim(dat.Range("C7:AO" & Rows.Count).ClearContents)

VBA:
(33 satır)

Sn.Refaz68 2 nolu mesajındaki kod işimi görecek gibi ancak saadece veri girilen tarihleri değiştirsin, data girme sayfasından veri girelmeyen diğer hücreler silinmesin, orjinal dosyamda bütün hücrelerde 7,5 yazıyor, Data_Girme sayfasında girilen veriler tarih ve sicilin kesiştiği hücrelere değerleri girsin ancak diğer hücrelerdeki 7,5 sayıları veri girilmesidği sürece değiştirilmesin.
Nisan 2019 sayfasında kod çalıştırıldıktan sonra olması gereken örnek dosyayı ekte gönderiyorum.

Bir dener misiniz?
11ci sütundaki veriler boşsa değiştirir şarta göre.

Kod:
(35 satır)

Sayfa1 de hücre doluysa üzerine yazmıyor, hücre boş ise belirttiğimiz kriterleri yazıyor. Oysa öyle olmayacak, hücrelerin verileri aktarmadan önceki hali hepsi dolu, ya 7,5 yada of yazıyor olacak, biz veri aktardığımızda sutun başlığına göre veri girdiğimiz hücreler gönderdiğimiz verileri hücrenin üzerine yazacak. Teşekkürler

Kod:
(1 satır)

Sn. Ziynettin Bey,
Yukarıdaki satırda Run Time error 13 hatası verip satırı sarıya boyuyor

5.mesajımda verdiğim örnek dosyada deneyebilirsiniz.

Yazsammı yazmasammı diye düşünürken yazayım istedim.Alttaki kodda normalde 11 yerine 10 vardı.10.cu sütunda tarih olmadığı için 11 yapmıştım.Siz duruma göre hareket edersiniz.

For Sut = 11 To 40

#13. mesajdaki kod 1. iletideki ekli dosyanıza göre.

Bu Kod ise #5. iletideki ekli dosyanıza göre.

Kod:
(30 satır)

Sn. Ziynettin, şu an kodlarınızı denedim, güzel ilgili hücrelere yazıyor ancak diğer hücre içindekileri siliyor, bu bilgiler yazmadan evvel bütün hücrelerde 7,5 yazıyor, aktarılan bilgi haricindeki diğer hücrelerdeki 7,5 ları silmemesi gerekiyor. Teşekkürler.

Kod:
(33 satır)

Sn. Ömer Baran hocam; yukarıdaki size ait kodlarla sutun başlığına göre diğer sayfaya verileri aktarabiliyoruz. Ancak ekli örnek dosyamda aktarmak istediğim sutun başlığı formül ile tarihleri çekilmiş olduğundan aktarma işlemi gerçekleşmiyor. Formülleri değere dönüştürdüğümde aktarma işlemi yapılıyor, formül olduğu halde aktarma yapabilmek için kodda nasıl bir değişiklik olmalı. Teşekkürler

İlk mesajınızdaki kodlarınızın içindeki

Kod:
(5 satır)

Bu alanı siliniz ve bunun yerine aşağıdaki kodu yazınız.
VBA:
(6 satır)

Genel kod yapısı ve Dosyanız aşağıdadır.

VBA:
(38 satır)

Ekli dosyalar

• Sutun başlığına göre diğer sayfaya verileri aktarma.xlsm
    201 KB · Görüntüleme: 13
Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
25
Geri