Çözüldü Sonraki Haftanın Cuma Gününün Tarihini Bulma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umit1907

Yıllık Forum Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,
Örneğin Bugün benim yapmak istediğim hücrede 20.05.2019 İle 26.05.2019'arasında ki tarihlerin karşısına bir sonraki hafta cuma günü olan 31.05.2019 Yazmak istiyorum

Konuyu tam anlamamış olabilirim. Aşağıdaki kodu denermisin ?

A1 hücresinde yazan değer= 20.05.2019-26.05.2019

A1 hücresindeki yazan değere göre =METNEÇEVİR(PARÇAAL(A1;BUL("-";A1;10)+1;11)+5;"gg.aa.yyy")

Alternatif olsun
Merhaba Dosyanız olmadığı için açıklamaya çalışayım umarım doğru anlamışımdır..

Örnek olarak A1 hücresine
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)
B1 hücresine
Kod:
(1 satır)
Ve B hüceresine uygulayın tabi dosya ekrseneiz daha güzel bir şeyler çıkabilir iyi çalışmalar
Kod:
(1 satır)

Senin formül cumadan sonraki günü bir sonraki haftaya atıyor. Feyzulalah ben tek tarih yazmak istiyorum 20.05.2019 yazdığımda yan hücreye 31.05.2019 sonraki cumayı yazmasını istiyorum. Örnek dosya ekliyorum.

Ekli dosyalar

• örnek.xlsx
    8.8 KB · Görüntüleme: 6
Tekrar merhaba yanlışmı anlıyorum yoksa sizmi anlatamadınız bir sonraki cuma dediniz hatta sizin sayfanıza
=A1+ELEMAN(HAFTANINGÜNÜ(A1);5;4;3;2;1;7;6)+7 kodu uygulayın bir 7 farklı tarih girseniz dahi bir sonraki cumanın maksimum benzer 7 tarih oluştutuyor ama sizin hala ne istediğiniz anlamış değilim doğrusu

Ekli dosyalar

• örnek (2).xlsx
    10.8 KB · Görüntüleme: 2
Rica ederim , lütfen bundan sonraki sorularınızda emsal olacak dosya şeklinde eklerseniz daha çabuk yardım alabilirsiniz,ayrıca buradki tüm arkadaşlarımızın değerli bilgilerinden mahrum kalmazssını bence selamlar....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
15
Geri