Çözüldü Metinden Belli Kelimeleri Alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

1903emre34

Yıllık Forum Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2019
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Aşağıdakİ A1 hücresinde bulunduğu farz edelim, Beyanname kelimesi ve bir sonraki, en son kelimeden (bir önceki), b1 hücresine almak için formül yardımcı olabilir misiniz

İstenen; AAAA A.Ş. 3.GEÇİCİ BEYANNAME BYN.

C:\Users\aaaaaa\OneDrive - Aaaaaaaaaa A.S\Masaüstü\YILLAR\2022\aaaaaaaaaaaaa 3.GEÇİCİ BEYANNAME\AAAA A.Ş\034235_122222222222_KGECICI_31_01012022-30092022.xml_BYN.pdf

Çözüm
Merhaba Örnek dosya yükleyerek ve daha önemlisi 4-5 farklı varyasyona sahip olabilecek örnekleri ve bu örneklerin istenen sonuçlarını yan sütuna yazarsanız daha iyi olur.
Merhaba Örnek dosya yükleyerek ve daha önemlisi 4-5 farklı varyasyona sahip olabilecek örnekleri ve bu örneklerin istenen sonuçlarını yan sütuna yazarsanız daha iyi olur.

Çözüm
Formül yapabilecek var mı? Ben de bekliyorum.
Sn. @kmlzdmr yapılan yorumlara yanıt vermek zahmet olarak görülüyorsa çözüm için vakit harcamanın pek bir önemi yok diye düşünüyorum. Not: Bu yazdığımın sizlerle bir ilgisi yok genel bir düşünce. Umarım başka bir arkadaşımız yardımcı olmaya çalışır. İyi çalışmalar diliyorum.

Sn. @kmlzdmr yapılan yorumlara yanıt vermek zahmet olarak görülüyorsa çözüm için vakit harcamanın pek bir önemi yok diye düşünüyorum. Not: Bu yazdığımın sizlerle bir ilgisi yok genel bir düşünce. Umarım başka bir arkadaşımız yardımcı olmaya çalışır. İyi çalışmalar diliyorum.
Size katılıyorum. benimle ilgilisi yok anlıyorum. Ben de konuyu açan arkadaşı isteğinize geri dönüş yapması için iğnelemiştim. Ancak bugün muhasebeciler için zaman sıkışması var. 1903emre34 de muhasebeci sanırım... Biraz daha sabır edelim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5
Geri