Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Soru macOS bilgisayarlarda makroların çalışmama sorunu

asnck

Site Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese merhabalar, aşağıda belirttiğim başlıkta üstatlarımızın hazırladığı makro içeren bazı excel dosyalarını denemek istedim ancak Windows bilgisayarda gayet sağlıklı çalışan makrolar macOS bilgisayarımda çalışmıyor.
Sebebi ne olabilir?

İlgili başlık: Çözüldü - Tarihe Göre Tcmb Döviz Kuru Alma

Teşekkürler.

Merhaba @asnck,

Aramıza hoşgeldiniz diyerek başlamak isterim.
Hiç mac ile Excel kullanmışlığım yok ama benzer sorunlar ile karşılaşan kullanıcılarımız olmuştu.
Buradan yola çıkarak, geliştirdiğimiz daha işlevsel olan Ürünler kısmında özellikle dile getirmekteyiz.
Belki genel olarak çalışmalarımızın sadece Windows ile test edilebildiğinin bilgisini de geçmek gerekir.

Yine de konu hakkında deneyim sahibi olan başka yönetici arkadaşlarımdan ya da kullanıcılarımızdan fikirlerini duymamız faydalı olacaktır.

İyi çalışmalar,

karşılayan bir ürün göremedim maalesef
Sanırım kelamımdan yanlış bir anlam çıkardınız.
Demek istediğim, ürünlerimizi geliştirirken sadece Windows işletim sisteminde kullandığımız Excel ile çalıştığımızı, MAC ile deneyimimiz olmadığının açıklamasını ekliyoruz.
Yani sizin sorunuzu çözecek bir ürünümüz yok, bunu çözecek bir MAC'imiz bile yok :cry:

Umarım deneyim sahibi arkadaşlarımız varsa yardımcı olurlar.

Tam olarak hangi cevap ekindeki örnek belgede sorun yaşadığınızı net ifade ederseniz iyi olur.
Üstadım TCMB_KURU ve TUM_DOVIZLER_KTF dosyalarını denedim ancak makro içeren excel dosyasını açtığımda excel donuyor.
Kendim makroları devre dışı bırakarak açıp KTF yi kopyalayıp kendim yeni bir excel dosyasında denediğimde ise formülü yazdığım gibi aynı şekilde donuyor.

MacOs kullanmadığım dene şansım yok ancak;
forumda, benzer içerikli başka konu sayfaları/örnek belgeler de var.
Bir de aşağıdaki iki sayfaya bakıp o dosyaları indirerek deneyin isterseniz.

DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Soru 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9
Geri