Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Kapalı Dosyadan İki Kritere Göre Veri Çekme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahsinanarat

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(16 satır)
Yukarıdaki kod ile kapalı dosyadan belirtilen sutunlardan verileri alabiliyoruz, buraya kadar sıkıntı yok.
Benim istediğim f32 sutununda yani kapalı dosyanın PERSONEL isimli sayfasının AF sutununda A,B,C,D diye gruplar yazmaktadır, ben veri aldığım açık olan sayfanın D1 hücresine gruplardan birini belirtip örneğin A Grubunu çekmek istiyorum, saadece AF sutununda A yazılı olanları çekmek istiyorum.
Belirtilen kodda nasıl bir revize yapmalıyım. Teşekkürler

sorgu = "Select f1,f2,f4,F12,F31,f32,f18,f15,f16,f33 from [PERSONEL$A2:AL65000]" Bu sorgu kodunu aşağıdaki gibi değiştirin.

Dosyanızı incelemedim direk kod yapısına bakarak yazıyorum mobilden.

VBA:
(1 satır)

Alttaki gibi devam edebilirsiniz.İçerir olarak ise örneğin F1 like '%" & Range("D1").Value & "%' olarak değiştirebilirsiniz.

VBA:
(3 satır)

Rica ederiz.Örnek dosyayı eklerseniz belki döngü ile daha kısa yoldan yapmayıda deneyebiliriz tek tek yazmaktansa 32 ye kadar.Sanırım oluyordu böyle birşey.

Kodda hata varmış, ben sizin kodlarıza göre uyguladım. Kodlarınız aşağıdadır. Bu konu ile ilgili örnek bir çalışma dosyası da ektedir.
VBA:
(32 satır)

Ekli dosyalar

• Kitap1Ado.xlsm
    93 KB · Görüntüleme: 6
D sütunundan önceki sütunlarda olan verilerde arama yapmıyor, Mesela benim b sütunumda isim soyisim yazılı, bu isimlerden mesala HASAN diye arama yapıyorum b sütunundaki Hasan'lar değilde sonraki sütunlarda geçen hasan satırlarını getiriyor. Anlayamadım.

D sütunundan önceki sütunlarda olan verilerde arama yapmıyor, Mesela benim b sütunumda isim soyisim yazılı, bu isimlerden mesala HASAN diye arama yapıyorum b sütunundaki Hasan'lar değilde sonraki sütunlarda geçen hasan satırlarını getiriyor. Anlayamadım.
B sütununda Hasan diye bir kelime yok.

ddd.webp

Bendeki orijinal dosyamdan bahsetmiştim, C:\Personel/PERSONEL_DATA.XLSM\ Klasöründe bulunan.
VBA:
(20 satır)

Sizdeki örnek dosyada b sütununa HASAN yazıp dener misiniz, ben mi yanlış yapıyorum bilemedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
17
Geri