Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Bağlı Excel Dosyalarında Otomatik İşlem Yapma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lordkisame

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba;

Birbirine bağlı 6-7 adet excel dosyam var. Her bir dosyanın içinde bolca sayfa ve bolca formül bulunmakta. Bu dosyaların içerisinde elle veri girişi yaptığım hücreler mevcut. Bu hücrelerdeki değerleri değiştirince hem kendi dosyasında hem de bunlara bağlı olan diğer tüm dosyalardaki formüllerin otomatik güncellenmesi mümkün mü?

Sorunum kabaca şöyle;

Dosya1 deki bir değeri değiştirdiğim zaman dosya1 içerisindeki o değere bağlı tüm formüllerin sonuçları otomatik güncelleniyor. Ancak bu dosyaya bağlı olan, örnek olarak, dosya2 deki değerler hem dosya 1 hem dosya 2 aynı anda açık olana kadar güncellenmiyor. Yani dosya 1 deki değerleri değiştirdim diyelim. Sonra dosya 1 i kapatıp dosya 2 yi açtığımda ya VERI/Bağlantılar seçeneğinden kaynağı güncelle gibi bir seçim yapmalıyım ya da her iki dosyayı da aynı anda açmalıyım.. Ancak bu şekilde değerler değişiyor.

Çoğu zaman bir veriyi değiştirdiğimde tüm dosyaları açıp bu işlemi yapmayı ya unutuyorum ya da üşeniyorum açıkçası. Bu işlem için bir ayar yada makro var mı acaba?

NOT: Ekli dosyada bir kaç basit örnek koydum.

Ekli dosyalar

• Sorun.zip
    45.8 KB · Görüntüleme: 4
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
3
Geri